آموزش پاکسازی حافظه‎ی آیفون بدون راه اندازی مجدد

همانطور که شما از برنامه‎های زیادی در آیفون، آی‎پاد لمسی و آی‎پد استفاده می‎کنید، نیاز به مدیریت حافظه‎ی سیستم خود در سیستم عامل iOS را خواهید داشت. شما باید بخشی از RAM خود را به پیش‌زمینه و پس‌زمینه‌ی (Background) گوشی خود احتصاص دهید و استفاده از برخی از برنامه‎های در حال اجرای بک گراند گوشی را متوقف کنید.

System-Monitor-for-iOS-iPhone-screenshot-001

آموزش خالی کردن رم آیفون

در اکثر مواقع مدیریت RAM در iOS موثر خواهد بود و سیستم عامل شما برای کارایی بهتر آماده می‎شود و شما بدون مشکل می‎توانید از چندین برنامه بدون هنگ کردن استفاده کنید. اما در گاهی اوقات امکان دارد که این عمل پاسخگو نباشد و بخش زیادی از حافظه‌ی شما اشغال شده باشد، در نتیجه، عملکرد گوشی شما کند‎تر می‎شود.

شما با راه اندازی مجدد گوشی، می‎توانید این مشکل را حل کنید. اما یک راه بهتر برای پاکسازی حافظه که توسط برنامه‎های مختلف اشغال شده، وجود دارد. در این روش نیاز به راه اندازی مجدد سیستم عامل نیست که در ادامه آموزش خواهیم داد.

توجه: با استفاده از برنامه‎ی System Monitor مقدار فضای اشغال شده و آزاد حافظه‎ی گوشی خود را قبل و بعد از پاکسازی RAM بررسی کنید. در ادامه آموزش‎های لازم و تصاویر مربوطه را مشاهده خواهید کرد که در گوشی آیفون 6 اس امتحان شده است.

گام اول: قفل دستگاه iOS را باز کنید و به صفحه‎ی اصلی بروید.

گام دوم: دکمه‎ی‎ پاور (Power) را تا زمانی‎که اسلاید Power Off در بالای صفحه‎ی نمایش ظاهر شود، نگه دارید.

گام سوم: دکمه‎ی صفحه‎ی اصلی را برای چند ثانیه فشار دهید تا دوباره صفحه‎ی اصلی ظاهر شود.

به این عمل Respring گقته می‎شود که برای راه اندازی مجدد و پاکسازی حافظه‎ی سیستم از عملیات در حال انجام بر روی پس زمینه‎ی گوشی است. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‎کنید این کار به شما برای بدست آوردن RAM کمک کرده است.

System-Monitor-for-iOS-iPhone-screenshot-002

پاکسازی حافظه‌ی رم

شما باید توجه داشته باشید که این ترقند، برنامه‎ها را از Task Switcher سیستم عامل iOS حذف نمی‎کند. دلیل این مسئله این است که Task Switcher برنامه‎هایی که اخیرا باز شده را نشان می‎دهد و به همین دلیل تمام برنامه‎های استفاده شده حذف نمی‎شوند.

شما همچنین می‎توانید با یک ترفند به راحتی برنامه‎های در حال اجرا در بک گراند گوشی را متوقف کنید. با انجام اینکار حافظه‎ی RAM شده پاکسازی و در نهایت عملکرد سریع‎‏تر می‎شود. این کار را باید به طور منظم انجام دهید تا iOS بر روی حافظه‎ی سیستم شما مدیریت داشته باشد و بدون توجه به مقدار RAM در سنجش برنامه‎ی System Monitor مقدار فضای تقریبا کامل حافظه‎ی گوشی نمایش داده شود.

سیستم عامل iOS همیشه در تلاش است تا بسیاری از برنامه‎های شما که امکان می‎دهد استفاده کنید را در RAM نگه دارد. به همین دلیل به نحوی طراحی شده است که سوئیچ کردن بین برنامه‎ها به بهترین سرعت ممکن، امکان‎پذیر باشد.

باید اشاره کرد که صاحبان آیفون‎های قدیمی‎تر و آی‎پد‎ها با 1 گیگابایت رم یا کمتر، از این آموزش استفاده‎ی بیشتری خواهند کرد و برای آنان سودمندتر است. همانطور که می‎دانید آی‎پد پرو (iPad Pro) دارای 4 گیگابایت رم و آیفون 6 اس، آی‎پد ایر 2 و آی‎پد مینی 4 دارای 2 گیگابایت رم هستند که کاربر از عملکرد سریع‎تر و روان‎تر قابلیت چند وظیفه‎ای (multitasking) بهره خواهد برد. توجه داشته باشید که متوقف کردن برنامه‎ها بر روی آیفون به افزایش عمر باتری کمک نخواهد کرد، بلکه باید بدانید که با انجام اینکار، عمر باتری شما هدر خواهد رفت.

idownloadblog