آیفون 4اس احتمالا 4 اکتبر معرفی میشود

مدیر عامل جدید اپل تیموفی کوک در کنفرانس ۴ اکتبر اپل، آیفون جدید را به جهان نشان خواهد داد.منابع خبری اعلام کرده‌اند که تیم کوک که سخنرانی اصلی گردهمایی 4 اکتبر را برعهده خواهد داشت، گوشی هوشمند آیفون 4اس را نیز معرفی خواهد کرد
. قرار است که او به همراه فیلیپ دبلیو. شیلر (Phillip W. Schiller) مدیر بازاریابی جهانی اپل، اسکات فورستال (Scott Forstall) مدیر مرکز تولید سیستم‌ عامل iOS و اِدی کو (Eddy Cue) مدیر جدید مرکز نرم‌افزارها و خدمات اینترنتی اپل در این مراسم حضور یابد. البته هنوز حضور هیچ یک از این افراد به صورت رسمی تایید نشده است. اما بحث بر سر این است که آیا در این کنفرانس ما آیفون 4اسی که این همه وقت منتظرش بوده ایم و طراحی کاملا متفاوتی دارد را میبینیم یا فقط آیفونی میبینیم با طراحی ای شبیه به آیفون ۴ اما با تغییراتی در سخت افزار آن؟ برای مثال، دوربین ۸ مگاپیکسل یا پروسسور A5 جدید؟

تعداد زیادی از این آیفونهای (۴S) در حال تولید هستند و طراحی شان هیچ فرقی با طراحی آیفون ۴ ندارد. یعنی در اصل ممکن است کارمندان اپل که در حال آزمایش این آیفون هستند، آنرا در دست گیرند و هیچکس متوجه نشود. حتی ممکن است آیفون ۵ که تازگی در یک رستوران در سان فرانسیسکو گم شد، کاملا شبیه یک آیفون ۴ بوده باشد و هیچکس پى نبرده که این آیفون جدید است. در حالی که یک آیفون 4اس بوده!!!

هنوز به درستی مشخص نیست که در این مراسم چه دستگاه‌هایی معرفی می‌شوند.ولی طبق روند هر ساله اپل پیش بینی می شود در کنار آیفون 4اس، یک آیپاد تاچ با توانایی ۳G به بازار بیاید که بتواند تماس تلفنى اینترنتى یا فیس تایم برقرار کند که مشکلات دارندگان آیپاد تاچ حل شود.

البته بر اساس گزارشات مختلف کنفرانس ۴ اکتبر، فقط آیفون جدید را به همراه نخواهد داشت بلکه پیشبینی میشود تعداد زیادی دستگاه جدید اپل به بازار بیاید و ممکن است آیپادهای جدید معرفى شوند زیرا اپل هرساله آیپادها را از نو میکند و معمولا این اتفاق در سپتامبر یعنی حدود دو ماه بعد از آیفون جدید میفتد. حداقل میتوان گفت این سنت ۴ سال گذشته بوده است.

اگر تاریخ ارائه شده درست باشد, کی باید منتظر انتشار آیفون 4اس باشیم ؟بر طبق آماری که بدست آمده است که اگر آیفون نسل اول که پس از معرفی 200 روز بعد برای فروش وارد بازار شد را بخاطر تجربه اول در نظر نگریریم. می توان زمان ریلیز را بین عددی از 14 روز تا 66 روز دانست