احتمالات آی پد 3

خبر هایی که بر روی وب سایت های اخبار اپل منتشر شده اند نشان میدهد که آی پد 3 با یک نمایشگر با وضوح تصویر بالاتر از اوایل سال 2012 عرضه می شود.
این روزها شایعات بسیاری روی وب درباره مدل آینده آی پد منتشر شده است که همگی خبر از آن دارند که نسل سوم تبلت اپل اوایل سال 2012 عرضه می شود. وال استریت ژورنال در این خصوص نوشت که اپل از مدتها قبل درحال کار بر روی نسل سوم جواهر خود است و امیدوار است که تولید آن را از اکتبر آینده آغاز کند.

وضوح تصویر نمایشگر آی- پد 3 نسبت به دو نسل پیش از خود بالاتر است. وضوح تصویر آی پد 1 و 2 برابر با 1024 در 768 پیکسل است.

نسل سوم آی پد دارای یک نمایشگر رتینا است اما نکته ی خوب اینکه اندازه آن همچنان برابر با 9.7 اینچ باقی خواهد ماند.

به نظر می رسد که اپل سفارش ساخت قطعات اولین سری (1.5 میلیون دستگاه) از این تبلت جدید را به دو شرکت Hon Hai Precision Industry و فاکس کان برزیلی داده است اما این دو شرکت در تولید نمایشگرهای لمسی سفارش اپل دچار برخی مشکلات شده اند.

پس از اینکه آی- پد در سال 2010 بر بازار مسلط شد توانست روند افزایشی فروش خود را در نیمه نخست سال 2011 همچنان حفظ کند.

باوجود این، اپل باید بتواند موفقیت آغازین خود را در رقابت با شرکتهایی که جنگ خود را در این بازار شروع کرده اند نگه دارد.درحقیقت، با عرضه نسخه جدید سیستم عامل آندروئید و ویندوز 8 مایکروسافت در سال 2012 به نظر می رسد که اپل رقبای مهمی را در این بازار پیدا کند.

آی پد 3

اپل ۲ پروژه تبلت ایپد موسوم به j1 و j2 را به شرکای خود برای توسعه داد.
ای پد جدید به نظر میرسد در ماه مارچ معرفی شده و دارای رزولوشن  ۲۰۴۸ * ۱۵۳۶ باشد.
قطعه سازان سخت در تلاشند تا LED و پنل طراحی ماژول رو با توجه به خواسته های اپل تنظیم کنند.به هر حال کار آنها تحت تاثیر برنامه اپل راه اندازی شده است.
این مدل با توجه به اینکه رزولوشن بیشتری داره اپل خواستار طراحی منبع نور جدیده که به جای یک میله نور LED از ۲ میله نور LED در طرف چپ و راست دستگاه استفاده شود.
اما این عمل خیلی مشکل است با توجه به اینکه اندازه دستگاه مانند قبل و تازه نازک تر است.
خیلی ها میکن باز هم با یه LED هست اما ایا میشه ۲ تا چیپ LED رو در یه پکیج قرار داد؟
یکی از منابع خبری می گوید J2 نسخه اپدیت J1 هست
این واضح نیست که اپل از این برای محصولاتش استفاده کنه.
به نظر میرسه مشخصات ایپد جدید مثل ای پد ۲ باشه و این ایپد فقط یه اپگرید از ای پد ۲ هست.

آی پد جدید