مشکل activation required و نیاز به اکتیو شدن در ios 7

کابرانی که ios 7 استفاده میکردند امروز یعنی 14 مهر ارور activation required به معنی نیاز به فعال سازی دریافت کردند. activation required شبیه همان فعالسازی و اکتیو کردن ابتدایی است که هنگام روشن کردن آیفون برای اولین بار شاهد آن هستیم.

ارور activation required

این مشکل معمولا برای کاربرانی پیش می آید که از زمان معرفی نسخه های بتای ios 7 از آن استفاده میکردند (با استفاده از ثبت UDID) این ارور به این شکل است که دستگاه شما ناگهان قفل شده و آنتن قطع میشود و شما دیگر قادر به استفاده از آیفون نخواهید بود. عبارت activation required بر روی صفحه نمایان میشود. از شما میخواهد که صبر کنید تا فعالسازی انجام شود ولی پس از چند ثانیه مینویسد که به علت شلوغ بودن سرور ها قادر به اکتیو کردن آیفون شما  نیستند.  در برخی موارد از کابران میخواهد تا اپل آیدی و پسوردشان را وارد کنند تا معلوم شود صاحب این آیفون خود شخص است. ولی با وارد کردن اپل آیدی و پسورد هم نتیجه ای حاصل نشده و  آیفون اکتیو نمیشود.

activation required

حل مشکل activation required

فعلا تنها راه حل موجود این است که توسط آیتونز از آیفون خود بکاپ تهیه کنید و آیفون را به آخرین ورژن ارتقا دهید. یعنی شما ابتدا باید از آیفون نسخه پشتیبان تهیه کرده و سپس آن را به آخرین ورژن یعنی 7.0.2 ریستور کنید. گفته میشود آپدیت بهتر از ریتور عمل میکند.

لازم به ذکر است که برخی از کاربران گزارش داده اند که آیفون آنها آپدیت نمیشود.

در صورتی که آیفون شما نیز آپدیت نشد میتوانید از روس زیر استفاده کنید:

1- کپی کردن عکس های موجود در آیفونتان با استفاده از پوشه ی iphoto یا …. و گرفتن بکاپ از آیفون

2-بوت کردن آیفون در حالت ریستور با استفاده از توضیح داده شده در این لینک : http://support.apple.com/kb/HT1808

3-سپس مطمئن شوید که از آخرین ورژن آیتونز یعنی 11.1.1 استفاده میکنید

4-دانلود کردن فایل ipsw یا همان فریمور آیفون که در حال حاضر آخرینش 7.0.2 است

5- ریستور کردن آیفون: دکمه shift را بگیرید و بر روی Restore کلیک کنید و آدرس فریمور آیفون را بدهید(همه ی اطلاعات آیفون پاک میشود)

6-پس از ریستور , بکاپ را که قبلا گرفته بودید به آیفون بازگردانید

در طول مدت ریستور هیچ کاری با آیفون نداشته باشید حتی در صورت خاموش روشن شدن های پیاپی