33

ارزش 13 میلیارد دلاری آیفون های بدون استفاده در آمریکا

آخرین گزارش ها نشان می دهد که در آمریکا، ارزش آیفون های بدون استفاده به 13 میلیارد دلار رسیده است.

من هر زمان که برای خرید یک آیفون جدید می روم تشریفات خاصی دارم،  یک مرتبه در سال اتفاق می افتد.گوشی قدیمی خود را در eBay به فروش میرسانم. این یک روش معمولی است.

آیفون های بدون استفاده

 

اما با توجه به مطالعه “Mobile Mountain Study” که توسط گروه OnePoll در مورد فروش مجدد در سایت SellCell انجام شده است تقریبا نیمی از مصرف کنندگان که یک گوشی هوشمند جدید خریده اند گوشی قدیمی خود را به جای بازیافت یا فروش آن را  نگه می دارند.

SellCell می گوید که این گوشی های استفاده نشده تقریا دارای ارزشی معادل 47 میلیارد دلار هستند و تخمین زده شده است که آیفون های قدیمی حدود 13.4 میلیارد دلار از این مقدار را شامل می شوند. در تصویر زیر تحلیلی از محبوب ترین گوشی های مورد معامله قرار دارد که بر اساس نام تجاری، مدل و ارزش فروش مجدد مرتب شده اند.

آیفون های بدون استفاده

MarketWatch اطلاعات و آمار بیشتری از این بررسی انجام داده:

20% افرادی که گوشی های قدیمی خود را به فروش نمی رسانند، می گویند که آن را به یکی از اعضای خانواده خود خواهند داد که ممکن است دوست یا شریک زندگی باشد، 12% می گویند که آن را به یک موسسه خیریه اهدا می کنند و 9% می گویند که آن را داخل سطل زباله خواهند انداخت. زنان بیشتر گوشی های قدیمی خود را به یکی از اعضای خانواده یا دوستان می دهند زنان 22.5% و مردان 18% موارد این کار را انجام می دهند. در این میان، امنیت دارای چالش کمی است. تنها 18% نگران اطلاعات شخصی خود در گوشی های قدیمیشان هستند. پس چرا آمریکایی ها گوشی های قدیمی را نگه می دارند؟ تقریبا 17% مالکان گوشی های هوشمند می گویند برای خلاص شدن از آن “خیلی تنبل” هستند. گرچه نزدیک 40% از مالکان گوشی های هوشمند می گویند که آن ها گوشی های قدیمی را به عنوان یدکی نگه می دارند و 36% می گویند که آن ها “نمی دانند که چه کار دیگری با آن انجام خواهند داد

فروش دوباره گوشی ها به یک کسب و کار پر سود در سال های اخیر تبدیل شده است. همانطور که مردم بیشتری به سمت گوشی های هوشمند حرکت می کنند، قیمت گوشی نیز در بازار های نو ظهور پایین می آید. اپل برنامه ای برای استفاده مجدد و بازیافت گوشی ها دارد.

پرسش: شما آیفون های قدیمی خود را نگه می دارید یا می فروشید؟

idownloadblog

برچسب ها: بدون برچسب
0

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند