سامسونگ رسانه‌ی ذخیره سازی ۲ ترابایتی SSD خود را معرفی کرد

سامسونگ در سال ۲۰۱۳ با عرضه‌ی سری رسانه‌های سریع EVO، به عرصه‌ی درایوهای SSD ورود کرد. این عمل اکنون با افزودن یک درایو ۲ ترابایتی SSD به خط تولید این شرکت ادامه می‌یابد.

5050535654685956

جدیدترین عضو خانواده‌ی SSDهای سامسونگ توسط شرکت (Vertical NAND (V-NAND حمایت می‌شود که اولین بار در سال ۲۰۱۳ از آن رونمایی شد. این اتفاق مجموع محصولات خط تولید SSD این شرکت را به ۲۰ عدد رسانده و ظرفیت آن‌ها را هم در بازه‌ی ۱۲۰ گیگ تا ۲ ترابایت قرار داده است.

این درایوها در همان کیس‌های ۷ میلی متر در ۲.۵ اینچی آلومینیومی مدل‌های قبلی قرار می‌گیرد، و شامل ۳۲ لایه تراشه‌ی فلش ۱۲۸ گیگابایتی V-NAND و یک کنترلر MHX بهبود یافته با پشتیبانی از قالب ۲ ترابایتی می‌شود. همچنین در درون این محصول چهار تراشه‌ی ۴ گیگابایتی LPDDR3 DRAM وجود دارد.

سامسونگ دو نسخه از این محصول معرفی کرده است، مدل‌های ۲ ترابایتی 850 EVO و ۲ ترابایتی 850 PRO. مدل پرو سرعت و اطمینان بهتری در نوشتن/خواندن ارائه می‌کند. اگرچه سامسونگ هنوز جزئیات فنی از این درایوهای جدید منتشر نکرده، اما مدل پرو به مدت ۱۰ سال یا ۳۰۰ ترابایت داده نویسی و EVO با ۵ سال یا ۱۵۰ ترابایت داده نویسی را گارانتی می‌کند.

انتظار می‌رود مدل ۲ ترابایتی 850 EVO قیمتی معادل ۸۰۰ دلار آمریکا و مدل ۲ ترابایتی 850 PRO قیمتی معادل ۱۰۰۰ دلار داشته باشد. هنوز تاریخ مشخصی نیز برای عرضه‌ی آن به بازار منتشر نشده ولی این دستگاه‌ها در ۵۰ کشور عرضه خواهند شد. سامسونگ همچنین گفته که برای گسترش خطوط تولید 3D V-NAND SSD به منظور مشتمل شدن بر قالب‌های تولیدی mSATA و M.2 برنامه دارد.