۲ تصویر از موتو ۳۶۰ نسل دوم توسط مدیر عامل لنوو فاش شد

به لطف صفحه‌ی گرد موتو ۳۶۰، این ساعت به جایگاه بسیار خوبی در میان دیگر دستگاه‌های مجهز به اندروید پوشیدنی رسیده است. اما اکنون بزرگترین سوال که در ذهن هر کسی شکل گرفته این است که بعد از اولین موتو ۳۶۰ موتورولا چه چیزی خواهد آمد؟ خوب، اگر این تصویر لو رفته – یا شکست در حفظ اطلاعات، که ما دوست داریم آن را این گونه خطاب کنیم – چیزی واقعی باشد، احتمالا ما جواب را داشته باشیم.

Moto-360-main1

یانگ یوانگینگ، مدیر عامل لنوو، با این هدف که به جهان نشان دهد یک ساعت هوشمند «واقعی» چگونه است، تصویری را در ویبو (Weibo) پست کرده که احتمالاً همان موتو ۳۶۰ نسل بعدی باشد.

در ابتدا به نظر می‌آید دومین نسل موتو ۳۶۰ بر اساس چیزی که در نسل اول پیشنهاد شده بود در رنگ‌های مختلف بیاید. اما این اطلاعات جالب به این جا ختم نمی‌شود؛ اگر به اندازه‌ی کافی دقیق نگاه کنید، متوجه خواهید شد که پنل جلویی ساعت قابل تعویض است. مسئله‌ی دیگری که ممکن است توجه شما را جلب کند این است که حالا گیره‌ای در زیر بدنه‌ی ساعت وجود دارد که قرار دادن بندها در جای خود را بر خلاف موتو ۳۶۰ نسل اول آسان می‌کند.

و در نهایت اگر کمی دقت خود را افزایش دهید، خواهید فهمید که موتو ۳۶۰ در این تصاویر در دو اندازه‌ی متفاوت قرار دارد، دقیقاً مثل اپل واچ. این ویژگی قطعاً برای آن دسته از کابرانی که مچ بزرگ یا کوچکی دارند بسیار مناسب است.

این تصویر به دلایل واضحی از ویبو حذف شد، ولی پیامی که در آن جا پیوست شده بود به صورت زیر ترجمه شده:

«موتو ۳۶۰، با رسیدن عصر جدیدِ آزادی هماهنگ است و فروشگاه ما در آینده فعالیت‌های بیشتری در جهت ارائه‌ی خدمات در زمینه‌ی این ساعت انجام خواهد داد.»

اگر بخواهیم به این گفته اتکا کنیم، می‌توانیم مطمئن باشیم که موتو ۳۶۰ بعدی قابل شخصی سازی به وسیله‌ي سخت افزارهای اکسترنال مثل بندها، حلقه‌ی دور صفحه نمایش و غیره خواهد بود.

Moto-360-2nd-gen

ناامیدکننده‌ترین بخش، گودی سیاهی بود که در پایین صفحه نمایش وجود داشت و هنوز هم همان جاست، حتی بعد از گذشت یک سال، و عجیب است که شرکت سازنده هنوز راهی برای حل این مشکل پیدا نکرده. با صرف نظر از آن مسئله این ساعت، یکی از زیباترین ساعت‌های موجود در بازار است.