اپل کی کابل اتصال 30 پینی را از رده خارج می‌کند

کابل اتصال به برق اپل در حال حاضر کابل رابط اصلی برای دستگاه‌های ios است، و کمی زمان می‌برد تا همه صاحبان صنایع به این کابل اتصال خود را بروزرسانی کنند. با این حال، اپل هنوز هم به صورت فعال سه محصول خود را که با استفاده از کابل اتصال به برق ۳۰ پینی قدیمی تولید شده بودند را به فروش می‌رساند شامل: ipad2، iphone 4s، ipod classic

آیفون 4sپایین‌ترین سطح آیفونی است که اکنون در این شرکت وجود دارد، با قرارداد 0 دلار وارد می‌شود و ارزانترین آیفونی است که در حال حاضر می‌توانید تهیه کنید. آیپد 2 نیز ارزان‌ترین آیپدی است که اکنون اپل می‌فروشد. قطعا از رده خارج شده است، اما کمپانی این محصول را هنوز به موسسات آموزشی می‌فروشد. آیپاد کلاسیک یکی از قدیمی‌ترین محصولاتی است که اپل دست از فروشش برنداشته و این محصول بر اساس آیپاد ویدیو نسل ۵ طراحی شده که در سال ۲۰۰۵ معرفی گردید.

از زمانی که اپل کاملا مجهز به کابل اتصال جدید خود شده است، این ما را به فکر فرو می‌برد که کی بالاخره اپل کابل‌های اتصال سی پین خود را از رده خارج می‌کند. اپل زمانی که کابل اتصال جدید خود را همراه با آیفون 5 معرفی کرد، و مردم را مجبور به استفاده کابل‌های جدید همراه با خریدن دستگاه جدید کرد چندین بازخورد منفی دریافت کرد و بعضی‌ها حتی آن را پس زدند.

apple-30-pin-connector-620x398

با این وجود که مردم از این تغییر ناگهانی ناراحت بودند، اما اولین باری بود که اپل رابط اتصالی جدیدی را برای دستگاه خود معرفی می‌کرد و باید اقرار کنیم که معرفی همچین چیزی را کمی به تعویق انداخته بود.

به این ترتیب، ما گمان می‌کنیم که احتمالا آیفون 4s و آیپد 2 در یک زمان مشخص در سال بعد از رده خارج اعلام شوند، به احتمال زیاد در زمان‌های گوناگون و به احتمال بیشتر در هنگام رونمایی از آیفون و آیپد جدید این اتفاق بیفتد.

و همینطور برای آیپاد کلاسیک، که زمان بسیار زیادی در اپل استور مورد استقبال بود، اما شرکت اصرار دارد که این محصول قدیمی باقی بماند و برای آن دسته از مشتریانی که می‌خواهند تمام موسیقی‌های خود را در یک محل ذخیره داشته باشند به فروش برسد. پیش‌بینی اینکه اپل چه وقت از ادامه دادن به فروش آیپاد کلاسیک دست بکشد خیلی سخت است، همانطور که ما فکر می‌کردیم کمپانی خیلی وقت پیش آیپاد کلاسیک را رها کند.

IMG_1617-620x409

اما دوباره باید بگوییم با توجه به اینکه هر سال از مقدار فروش آن کم می‌شود ممکن است 2014 همان سالی باشد که بالاخره اپل به صورت رسمی آیپاد کلاسیک را کنار می‌گذراد. امسال هر چند اپل بر این حقیقت تمرکز کرده است که آیفون بتواند آیپد را از میان بردارد، و همه ما شاهد تاکید بیشتری بر جانشینی آیفون بودیم، این موضوع به معنی نزدیک شدن سریع آخرین نفس‌های آیپاد خواهد بود و عرضه‌ی نسل ششم آیپاد تاچ در اواخر سال جاری ممکن است حسن ختام سری آیپاد باشد.

خب می‌توانیم نتیجه بگیریم که سال ۲۰۱۵ آخرین سال در دیدن کابل‌های ۳۰ پینی اپل باشد؟

بله قطعا، و این موضوع باعث غافلگیری ما نمی‌شود، و همه بازار نیز برای این موضوع آماده هستند. و اکنون در زمانی قرار داریم که کابل‌های ۳۰ پین فقط یک میراث در سخت‌افزار بر جای گذاشته‌اند، و دقیقا شبیه پورت‌های موازی و سریال بر روی مادربرد، هیچکس متوجه از بین رفتنش نخواهد شد.

gottabemobile