69 درصد دارندگان اپل از iOS 8 استفاده می‌کنند

ارتقا و آپدیت به نسخه iOS 8 در حال انجام است

مردم دستگاه‌های iPhone و iPod touch و iPad خود را با سرعت کمی به iOS 8 بروزرسانی می‌کنند. همانطور که در صفحه‌ی پشتیبانی توزیع App Store خود اپل اشاره شده است، هرچند ارتقا به نسخه‌ی iOS 8 به مرز 70 درصد رسیده است اما به سختی توانست عدد 69 درصد را در روز سه‌شنبه پشت سر بگذارد.

iOS 8

این یک پیشرفت بسیار کند از میزان 68% است که در دو هفته‌ی پیش به ثبت رسیده بود و در مقایسه با سال قبل تنها 4 درصد نسبت به 22 دسامبر افزایش داشته است.

iOS 7 در حال حاضر توسط 28 درصد از مردم استفاده می‌شود در حالی که حدود 3 درصد از مردم از نسخه‌های قدیمی‌تر سیستم عامل اپل استفاده می‌کنند.

گیفت کارت

جالب است که میزان استفاده از iOS 7 در طول دو هفته‌ی گذشته تغییر نکرده است و این بدان معناست افرادی که در این دو هفته به iOS 8 ارتقا داده‌اند از میان افرادی هستند که از نسخه‌های قدیمی‌تر استفاده می‌کرده‌اند.

این می‌تواند نگران کننده باشد البته این به معنای وجود هشداری جدی نیست.

برای شروع، می توان نشان داد که از میان کاربران iOS 7 که تمایل به ارتقا به iOS 8 دارند حداقل برای زمان حاضر به شدت و به سرعت کاسته شده است. در نظر داشته باشید که فصل تعطیلات به پایان رسیده است و ممکن است مردم به مانند قبل از تعطیلات علاقه‌ای به ارتقا به نسخه‌ی جدید نداشته باشند.

همچنین، برورزسانی‌ها برای مشکلات iOS 8 همچنان ادامه دارد و نصب کننده‌ی iOS 8 نیاز به مقدار عظیم 4.6 گیگابایت فضای خالی برای نصب شدن دارد.

ما در حال حاظر چشم انداز مثبتی به آینده‌ی iOS 8 با انتشار iOS 8.1.3 داریم که یکی از این بروزرسانی‌ها برای بهبود تجربه‌ی کاربران است. بنایراین کاربران بیشتری از iOS 7 به سمت iOS 8 متمایل خواهند شد.

یکی از دلایل اصلی دیگر برای انتخاب iOS 8، ارتقا به نسخه‌ی iOS 8.2 است که احتمالا در ماه مارس توسط اپل رونمایی می‌شود.

در نهایت، اپل در ایمیل خود به توسعه دهندگان گفته است که از 1 فوریه باید تمامی برنامه‌هایی که در App Store قرار می‌گیرند با iOS 8 SDK سازگار باشند.

آخرین مهلت بروزرسانی برای برنامه‌های موجود نیز تا 1 جون خواهد بود.

بنابراین مردم باید برای لذت بردن از آخرین برنامه‌ها و بازی‌های منتشر شده در ماه آینده از نسخه‌ی iOS 8 استفاده کنند.

گذشته از این بر اساس گفته‌ی The Loop, انتخاب Android Lollipop نیز بسیار اندک است. آخرین بروزرسانی آمار در 5 ژاونیه نشان می دهد که استفاده از Android 4.4 Kit-Kat برابر 39.1 درصد و (Jellybean (Android 4.1.x through 4.3 برابر 46 درصد است در حالی که هنوز موردی برای Lollipop ثبت نشده است.

برای روشن شدن موضوع، گوگل تنها گزارش دستگاه‌هایی را که در 14 روز گذشته به Play store دسترسی داشته‌اند داده است که این مورد شامل تعداد زیادی از دستگاه‌های با سخت افزار بسیار ضعیف و یا دستگاه‌های چینی که دارای فروشگاه مستقل هستند و یا هر دستگاهی که از نسخه‌های نامشخص اندروید مانند Fire-branded آمازون استفاده می‌کند، نمی‌باشد.

idownloadblog