آموزش افزودن فاصله به داک در سیستم عامل مک

دنبال راهی هستید تا آیکون‎های داک (در  هر نسخه از سیستم عامل) را بهتر سازمان‎دهی کنید؟ پس احتمالا اضافه کردن تعدادی فاصله‎انداز می‎تواند کارساز باشد. افزودن فاصله انداز به داک بسیار ساده و راحت است و فقط نیاز به اجرای چند فرمان ترمینال (Terminal) دارد. این روشی بسیار خوب و مناسبی برای مرتب سازی داک آیکون ها به شکل مورد نظر خودتان است.

قدم 1: ترمینال را اجرا کنید.

داک

قدم 2: دستور زیر را تایپ کرده و Return را فشار دهید.

defaults write com.apple.dock persistent-apps -array-add ‘{tile-data={}; tile-type=”spacer-tile”;}’

قدم 3:  دستور زیر را تایپ کرده و Return را بزنید.
killall Dock

داک سیستم برای لحظه‎ای ناپدید می‎شود. بعد از ظاهر شدن، باید فضایی خالی را روی داک ببینید. شما قادرید که این فضای خالی را به هر جایی که مایلید بکشید.

اگر می‎خواهید فضای خالی بیشتری داشته باشید، فقط کافی است قدم 2 را هر چند باری که می‎خواهید قبل از اجرای قدم 3 تکرار کنید. برای حذف کردن هر یک از این فضاها به راحتی رویشان کلیک راست کرده و گزینه remove from dock را انتخاب کنید. همچنین می‎توانید با گرفتن و کشیدن فضا از داک و رها کردن آن در بیرون صفحه، آن را پاک کنید. بهتر است برای درست اضافه/حذف کردن فضای خالی به فایل تصویری آموزشی بالا که از اول تا آخر نحوه‌ی انجام این کار را نمایش می‎دهد، حتما نگاهی بیندازید.

نظرتان چیست؟ آیا از این به بعد از فاصله‎ها برای بهتر سازمان دهی کردن داک سیستم عاملتان استفاده خواهید کرد یا اینکه قبلا از آن استفاده می‎کردید؟ نظرات و پیشنهادات خود را در بخش نظرات پایین برای ما قرار بدهید.

idownloadblog