شرکت ادوبی فوتوشاپ از Rigel محصول جدید خود برای آیپد رونمایی می‎کند

شرکت سازنده‎ی فوتوشاپ یعنی ادوبی امروز اعلام کرد که اپلیکیشن‎های فوتوشاپ تاچ خود برای iPad و iPhone را از اپ استور، و دیگر پلت فرم‎های موبایل 3 شنبه‎ی بعدی یعنی در تاریخ 28 می، بیرون می‎کشد. در همان زمان این کمپانی اپلیکیشن دیگری به اسم Rigel را برای گوشی‎های موبایل رونمایی می‎کند که بعدا در همین سال ارائه می‎شود. ادوبی گفته است که بر اپلیکیشن‎‎های موبایل Creative Cloud نظیر Photoshop Mix, Photoshop Sketch, Adobe Comp CC, Adobe Shape CC, Adobe Brush CC  و Adobe Color CC تمرکز ویژه‎ای خواهد کرد.

این شرکت اعلام کرد که “ما اخیرا بر ایجاد اپلیکیشن‎های موبایل طبق خلاقیت فردی تمرکز کرده‎ایم که هرکدام کارهایی اساسی را انجام دهند تا اینکه در هرکدام تمامی راه حل‎ها قرار داده شود تا مشابه با نسخه‎های دسکتاپی اپلیکیشن‎های ما باشند.”

پروزه‎ی Rigel یقینا قرار است جایگزین فوتوشاپ لمسی و یقینا دیگر اپلیکیشن‎های کمتر دیده شده‎ی بسته‎ی اپلیکیشنی ادوبی برای نرم افزار iOS باشد. با Rigel، کاربران آیپد قادر به مدیریت و ویرایش عکس‎های دارای وضوح بسیار بالا خواهند بود.

این اپلیکیشن قادر به انجام ویرایش‎های غیر مخرب و دیگر اصلاحات پیشرفته‎ی تصاویر می‎باشد. بعضی از این ویژگی‎ها از جمله افکت‎های فیلتری نظیر Warp, Bloat, Brightness, Contrast, Recolor و Reconstruct را نیز به همراه دارد.

1

با آنکه باز نشسته است ولی فوتوشاپ تاچ برای کاربران فعلی آیفون و آیپد کار خواهد کرد. افرادی که قبل از حذف این برنامه به فکر خریدن آن هستند باید در نظر داشته باشند که ادوبی برای این اپلیکیشن آپدیت‎هایی ارائه نخواهد کرد و این اپلیکیشن با ریلیز‎های آتی iOS ناسازگار خواهد بود.

سند پشتیبانی ادوبی اطلاعات بیشتری در اختیار کاربران فوتوشاپ تاچی که به استفاده از این اپلیکیشن بعد از حذف آن علاقه دارند، قرار می‎دهد. دقیقا طبق بخش سوال و جواب‎ها هیچگونه آپدیتی برای اپلیکیشن (نه برطرف سازی باگ‎ها، آپدیت‎های سیستم عامل و غیره) وجود نخواهد داشت.

کاربران فعالی البته می‎توانند اپلیکیشن را بعد از اینکه دیگر بر روی اپ استور موجود نباشد برپایه‎ی تاریخچه‎ی خرید خود، یا از طریق بک آپ‎های iCloud دوباره نصب کنند.

شما ممکن است بخواهید کار خود را به منظور نصب دوباره‎ی آن روی Creative Cloud آپلود کنید، یا آن را از یک بک آپ بازگردانی کنید، در هر صورت باعث می‎شود پروژه‎های فعلی شما در فوتوشاپ تاچ از بین برود.

3

ادوبی یکی از نیرومند‎ترین توسعه دهندگان iOS است.

این کمپانی برای آیفون و آیپد در اپ استور بیش از 50 اپلیکیشن دارد، نظیر Adobe Comp CC, Adobe Shape CC, Adobe Brush CC, Adobe Color CC, Photoshop Mix و Photoshop Sketch.

در اپ استور قیمت فوتوشاپ تاچ 99 سنت است.

قیمت نسخه‎ی آیپد برای دانلود 9.99 دلار است.

همانطور که در بالا اشاره شد از سه شنبه‎ی بعدی این اپلیکیشن به تاریخ می‎پیوندد.