AFA ,تصمیم سازمان هواپیمایی آمریکا را به چالش کشید

اتحادیه مسئولین پرواز ، تصمیم اخذ شده توسط سازمان هواپیمایی آمریکا را به چالش کشیدند.این تصمیم مبتنی بر استفاده مسافران از وسایل الکترونیکی در تمام مراحل پرواز میباشد.

انجمن مسئولین پرواز (AFA) شکایت خود را در دادگاه، علیه اداره هوانوردی فدرال آمریکا(FAA) ،در اعتراض به تصمیم FAA به جریان انداخت. این تصمیم به مسافران برای استفاده از آیپد ها، آیفون هاو دیگر دستگاه های کوچک قابل حمل الکترونیکی در تقریبا تمام مراحل پرواز اجازه می دهد.

همانطور که توسط آسوشیتد پرس، از طریق( TechCrunch) ، مشخص شده، این دعوا بیان می کند که FAA “نادرست” عمل نموده است .طبق این دعوا FAA در پیگیری پروتکل مناسب پیاده سازی تغییرات شکست خورده است.

یک وکیل انجمن مسئولین پرواز استدلال کرد که دستگاه های الکترونیکی قابل حمل اذهان مسافران را از اطلاعیه های ایمنی منحرف میکند . بنابراین می تواند “تبدیل به یک عامل خطرناک ” در هنگام پرواز شود.

وکیل FAA، جفری سندبرگ، به اتهامات AFA در رابطه با پیشنهاد استفاده از دستگاه های الکترونیکی قابل حمل، پاسخ داده است. از نظر او “وسایل الکترونیک خطرناک تر” از کتاب های در دست مسافران نیستند که اجازه داشته اند تا در طول فرود و تیکآف در دست داشته باشند . نهاد دولتی همچنین اظهار داشتند که تغییر سیاست باعث کم توجهی به الزامات مورد نیاز نشده است.

تغییر سیاست FAA رسما در ماه اکتبر سال 2013 اجرا شده است. این تغییر اجازه می دهد که دستگاه های الکترونیکی قابل حمل و لوازم الکترونیکی کوچکتر، مانند آیفون و iPad ها، در طول تمامی مراحل پرواز مورد استفاده قرار گیرد.پیش از تغییر قانون، نیاز بود تا همه لوازم الکترونیکی تا زمان رسیدن به ارتفاع 10000 فوتی ، دور از دسترس و خاموش شده باشند.

اگر چه در حال حاضر دستگاه های الکترونیکی می تواند در طول فرود و تیک آف استفاده شود.اما ضروری است که مسافران هنوز هم آنها را در حالت هواپیما قرار داده و اینرنت آنرا خاموش نمایند. استفاده از دستگاه های بزرگتر مانند لپ تاپ ها، همچنان به دلایل ایمنی محدود شده است.

خطوط هوایی پس از تصویب قانون جدید همواره به منظور اجرای قوانین , کنترل میشوند .

همانگونه که FAA اشاره میکند ،میزان کنترل درخطوط هواپیمایی شخصی، ، از زمان تصویب قانون جدید بیشتر شده است.

یک قاضی پس از شنیدن این اطلاعات ، سخنان مشابهی به AFA بیان میکند.او اعلام کرد ” خطوط هوایی همواره صلاحیت چگونگی مدیریت و اداره ی این وضعیت را دارند.”

تا کنون FAA ، 31عدد ازخطوط هوایی را پاکسازی کرده است.این اقدام اجازه می دهد تا مسافران از لوازم الکترونیکی قابل حمل در طول فرود ، برخاست و در هر حال استفاده کنند. خطوط پاکسازی شده ، 96 درصد از تمام مسافران تجاری آمریکا را جابجا میکنند.

macrumors