آیپد ایر 2 خیلی سریع تر از آیفون 6 و 6 پلاس است

از زمان معرفی تا عرضه آیپد ایر 2 شایعات زیادی در مورد سرعت و قدرت آن منتشر شده است و هفته گذشته نیز یک موزیک ویدیوی تبلیغاتی که به سرعت فوق العاده آن اشاره داشت ساخته شد و نتایج بررسی سایت   خبری Geekbench نیز به این سرعت بالا اشاره می کند . همین طور که در عنوان مشخص شده است این دستگاه دارای یک پردازنده سه هسته ای با سرعت 1.5 گیگا هرتز به نام A8X  و همچنین دو گیگابایت رم می باشد .

صنعت گوشی مدام در حال رشد می باشد. در چند سال گذشته رقبا با به کارگیری پردازنده های هسته ای به دنبال موفقیت در زمینه دستگاه ها هستند. و اپل در این زمینه از رقبای خود پیشی گرفته است هرچند رقبا با استفاده از رم های 4 گیگابایتی و یا پردازنده های OCTA  قصد شکستن رکورد اپل را دارند ولی هنوز موفق به این امر نشده اند. سازنده مک بوک های نسل جدید به نظر می رسد قدرت کمتری توجه داشته است و روی کاغذ چندان دستگاه موفقی به نظر نمی رسد و هنوز مشخص نیست هدف چه بوده است اما آیپد ایر 2 در زمینه سرعت و قدرت فوق العاده عمل کرده است.1Screen-Shot-2014-10-22-at-4.03.56-am

سال گذشته شرکت اپل از پردازنده های A7 برای آیفون 5S و آیپد مینی 2 استفاده کرد و یک ارائه 64 بیتی داشت که به نظر می  رسید از رقبای خود قوی تر ظاهر شده است.

به طور طبیعی هم امسال در آیفون6 و آیفون6 پلاس از A8 های 64 بیتی استفاده شده است که 15 درصد بهبود سرعت نسبت به A7 داشته است و این باعث می شود توجه ویژه ای به آن شود و رشد قابل توجهی را برای اپل به دنبال داشته باشد. این موضوع قابل پیش بینی بود اما برای اولین بار اپلسال قبل نسل جدیدی از آیپد ها را ارائه داد که شباهت خاصی به آیپد مینی رتینا نداشت و نام آن را آیپد ایر گذاشت.

دومین نسل از آیپد ایر که در واقع ششمین نسل از آیپدهای دارای صفحه نمایش 9.7 اینچی می باشد هنوز به عرضه عمومی نرسیده است اما در مرحله تست بوده و با قدرت پردازشی A8X CPU توجه ها را به خود جلب کرده است. این پردازنده سه هسته ای با سرعت 1.5 گیگاهرتز می باشد و عادلانه است که بگوییم در جشن معرفی Ios  آیپد ایر 2 قوی تر از سایر دستگاه ها به نظر می رسد.
2Screen-Shot-2014-10-22-at-3.57.11-am

حافظه 2 گیگابایتی مربوط به رم ما را شگفت زده کرد زیرا ما همیشه عادت داریم در یک گوشی هوشمند این حافظه را داشته باشیم و داشتن آن در تبلت شخصی می تواند یک موضوع فوق العاده باشد که برای اولین بار اپل این کار را انجام داده است.

جالب اینکه این دستگاه از نظر پردازنده نسبت به آیفون6 و آیفون6 پلاس که با هم برابر هستند یک هسته تقویت شده است و موجب شده سرعت آن تا 100 مگا هرتز بیشتر شده باشد . این موضوع موجب شده در اجرای برنامه ها سرعت بسیار زیادی را ببینیم .

3Screen-Shot-2014-10-22-at-4.00.44-am

4Screen-Shot-2014-10-22-at-4.00.52-am
کسانی که مایل به خرید این تبلت هستند بهتر است بدانند این دستگاه از نظر قدرت هسته ای 55 درصد بیشتر از مدل های جدید آیفون و 68 درصد بیش از آیپد ایر نسل اول می باشد. به نظر می رسد در آینده ای نه چندان دور نیز رم این دستگاه تقویت شود .