احتمالا آمازون به زودی رقیب اپل تی وی را معرفی می‌کند

با توجه به گزارش‌های اخیر، اپل سخت در حال کار بر روی  Apple TV است، آمازون نیز گفته در حال آماده سازی خود برای دستگاهی است که با ست تاب باکس اپل و Roku رقابت خواهد کرد. در این گزارش آمده است که دستگاه به جریان‌گذاری محتوای رسانه‌ای (media streaming) آمازون به زودی از ماه مارچ در دسترس قرار خواهد گرفت.

amazon_logo

درست شبیه به شایعاتی که در سال گذشته گفته می‌شد، آخرین اطلاعات ادعا می‌کنند که ست تاپ باکس آمازون ممکن است جایگزین سرویس ویدیویی این شرکت شود و همچنین احتمال دارد محتوای طرف سوم شرکت‌های ارائه کننده محتوا نیز شبیه به اپل تی وی و Roku پیشتیانی‌ شود.

ست تاب باکس حرکتی منطقی از جانب آمازون است، که مطمئنا سرمایه گذاری سنگینی برای ساخت همچنین کاتلوگ ویدیو وبی لازم است، و البته شروع به تولید برنامه‌های خودش خواهد کرد. دستگاه جدید آمازون به مصرف کنندگان اجازه تماشای برنامه‌های مختلف را بر روی تلویزیون خواهد داد. همچنین این دستگاه به دیگر تولید‌کنندگان محتوا این شانس را می‌دهد که به وسیله اپلیکیشن برنامه‌های خود را در دسترس قرار دهند. در این راه ست تاپ باکس‌های اپل تی وی و Roku جلوتر هستند و هم‌اکنون اینکار را انجام می‌دهند.

منبع این خبر می‌گوید که ست تاپ باکس جدید آمازون از سیستم عامل اندروید گوگل قدرت می‌گیرد، که البته جای تعجب نیست زیرا آمازون برای تبلتش نیز از یک نسخه مشتق از اندروید استفاده کرد.

Re/code همچنین تصور می‌کند که ست تاپ باکس آمازون می‌تواند از بازی نیز پشتیبانی کند و به عنوان جزیی از این ست تاب باکس عرضه خواهد شد. همچنین اشاره می‌کند که کمپانی، به دنبال گسترش استادیوی بازی خود به وسیله استخدام توسعه دهندگان بازی است تا بتواند تجربه‌ جدیدی از بازی به مردم منتقل کند که تا حالا نظیرش را ندیده‌اند. این شایعه در ادامه شایعه اخیر از VG247 است که می‌گفت فروشگاه‌های آنلاین در حالا کار بر روی کنسول بازی اندرویدی هستند که تجربه‌ای شبیه کنسول Ouya ایجاد کند.

آمازون در حال سرعت بخشیدن ارائه جریان محتوای (streaming content) خود از سال گذشته است، و توانسته 14 سریال تلوزیونی اصلی تولید کند تا از طریق بازخورد هر یک تصمیم بگیرد کدام سریال کامل از آب در بیایید. همچنین مقدار قابل توجهی پول را خرج تامین حقوق انحصاری سریال‌های پرطرفدار همچون Downton Abbey و The West Wing کرده است.

اخیرا، آمازون سرویس ویدیویی خود را در دسترس دارندگان آیفون و آیپد، ایکس باکس 360، نینتندو Wii، پلی استیشن 3، و تلویزیون هوشمند ال جی، پاناسونیک، سامسونگ، سونی، Vizio ، TiVo، ست تاپ باکس Roku و همچنین تعدادی از پخش‌کننده‌های بلوری قرار داد.

macrumors