آنالیز: در ‘iPhone 6c’ قالب پلی کربناتی با قالب فلزی براساس ظاهر آیفون 6، جایگزین می‎شود

طبق گفته‎ی آنالیزور سایت Jefferies یعنی Ange Wu، اپل در نسل بعدی iPhone 5c از قالب پلاستیکی خود را رها می‎کند و از قالب فلزی نظیر آیفون 6 استفاده می‎کند.

1.iPhone-5c-Blue-summer-wall-splash

Wu در یادداشت دیروز برای مشتریان متنی نوشت که از بلاگ Barron به دست آمده بود، که به اصطلاح گوشی‘iPhone 6c’ نسخه‎ی توسعه‎ یافته‎ی آیفون 5s دارای یک صفحه‎ی نمایش 4 اینچی رتینا و قالب فلزی یکپارچه خواهد بود.

طبق گزارش او برای مشتریان چنین مطرح شده است که “گرچه آیفون 6c به عنوان یک نسخه‎ی توسعه یافته طراحی شده است، ولی هنوز از قالب فلزی براساس سبک اپل استفاده می‎کند.”

در ادامه گفته شده است که: “طبق تجربه بدست آمده از قالب فلزی پشتی آیفون 6 و 6 پلاس همچنان موقعیت FTC به عنوان تامین کننده‎ی اصلی آیفون 6 اس و 6 اس پلاس حفظ خواهد شد، و این امر محتملا به iPhone 6c هم توسعه داده می‎شود.”

iPhone 5s و iPhone 5c آخرین مدل‎های آیفون هستند که از صفحات نمایش 4 اینچی پشتیبانی می‎کنند. iPhone 5c، که در تصویر بالا آورده شده است، به همراه آیفون 5 اس در سپتامبر سال 2013 معرفی شد و از آن زمان به روز رسانی نشده است.

2.iPhone-6c-concept-3D-Future-005

گرچه آقای Ming-Chi Kuo از سایت KGI Securities، که به طور معمول مورد اعتماد ترین آنالیزور برنامه‎های اپل محسوب می‎شود، قبلا اعلام کرده بود که او باور ندارد که تا قبل از سال 2016، iPhone 5c تغییری پیدا کند.

طبق یک شایعه‎ی سطحی که اوایل امسال از سوی مجله‎ی تایوانی DigiTimes ارائه شد، این انتشارات ادعا می‎کند که iPhone 6c 4 اینچی در نیمه‎ی دوم سال 2015 عرضه می‎شود، به طوریکه انتظار می‎رود کمپانی Wistron نوع “C” را تولید کند و کمپانی‎های Foxconn و Megatron به صورت اشتراکی مسئولیت سرهم کردن قطعات

iPhone 6s و iPhone 6s Plus بر عهده بگیرند.

اگر حق با Wu باشد، اپل برند“C” آیفون را برای چند سال آتی به عنوان یک مدل ارزان تر در برابر دستگاه‎های دارای امکانات بیشترش، حفظ می‎کند. و اگر تاریخ چیزی باشد که بشود به آن استناد کرد، این دستگاه‎های آیفون 6c باید با تنوع رنگی ارائه شوند تا برای مشتریان آسیایی جذاب باشند.

تاریخ شایعات مربوط به این امر به نوامبر سال 2014 ابتدا بر می‎گردد که اظهار شد اپل یک مدل آیفون جدید 4 اینچی در سال 2015 عرضه می‎کند، به همراه انتشارات DigiTimes که چنین اضافه کرد که iPhone 6c یک مدل در سطح جدید با قیمتی بین 400 و 500 دلار خواهد شد.

اعتبار عکس فرضی از iPhone 6c در بالای پست به سایت 3DFuture.net بر می‎گردد.