اندی رابین ، بنیانگذار اندروید از گوگل جدا شد

اندی رابین یکی از بنیانگذاران اندروید بود و برای یک مدت نسبتا طولانی با گوگل همکاری داشت . او قبلا کار در بخش اندروید گوگل را ترک کرده بود و مشغول کار در بخش Google X شد . ظاهرا روبین به کار در این بخش علاقه داشت . بخشی که مخصوص ساخت ربات بود. بر اساس گزارش ژورنال وال استریت اندی رابین گوگل را ترک کرد . بر اساس این گزارش ، رابین به طور کامل گوگل را ترک و شرکت نوپای خود را ایجاد خواهد کرد . شرکتی که در قالب یک شرکت سخت افزاری (در زمینه تجهیزات جوجه کشی ) شروع به کار خواهد کرد . بدون شک از دست دادن رابین ، موضوع کم اهمیتی برای گوگل نیست. لری پیج ، مدیر عامل گوگل درباره جدایی رابین اظهار نظر کرد و گفت : “من میخواهم بهترین ها را برای رابین در آینده آرزو کنم . با خلق اندروید و با وجود بیش از یک میلیارد کاربر خوشحال ، او یک کار بسیار قابل توجه انجام داد .متشکرم ”

Andy-Rubin-and-Android-logo

در سال 2005  زمانی که گوگل اندروید را تصاحب کرد ،رابین عضو هیئت مدیره گوگل شد . با کمک رابین گوگل موفق شد تا اندروید را به مهمترین و پر کاربرد ترین سیستم عامل تلفن همراه جهان تبدیل کند که امروزه طرفداران بسیار زیادی دارد . قبل از اینکه رابین در گوگل مشغول به کار شود ، در شرکت Danger نیز کار کرده بود. این شرکت با تولید موبایل های Sidekick شناخته شد که در آن زمان جزو موبایل های بسیار محبوب بود .

همانگونه که پیداست ، در حال حاضر رئیس بخش اندروید ساندر پیچای است . اخیرا وی به سمت مسئول تولیدات مهم گوگل نیز ارتقا یافته است.این محصولات اعم از نقشه ها، جستجو، گوگل پلاس ، تبلیغات و…. می باشند .

با این انتصاب می شود گفت که ما بهترین ها را برای اندی رابین در تلاش های آینده او آرزو می کنیم!

ubergizmo