اپل جزء 5 تولید کننده PC در جهان

هرچند میزان فروش کامپیوترهای شخصی مک با رایانه های ویندوز قابل مقایسه نیست اما هر سال نسبت به سال گذشته بیشتر می شود. و این شرکت پیشرفت خوبی داشته و توانسته است از رقبای خود پیشی بگیرد.

بر طبق مطالعات جدید IDC ، اپل امسال توانست برای اولین بار در جمع 5 فروشنده برتر PC جهان قرار بگیرد هرچند هنوز هم این کمپانی فاصله زیادی با سایر شرکت ها مانند لنوو و اچ پی دارد.

آخرین تحقیقات IDC برای سه ماهه سوم سال 2014 نشان می دهد که اپل 5 میلیون کامپیوتر مک یعنی 6.3 درصد از کامپیوترهای شخصی بازار را تامین کرده است. در صدر فروش PC ها شرکت لنوو قرار دارد که 15.7 میلیون دستگاه فروخته است و پس از آن HP ، Dell و Acer به ترتیب با فروش 14.7 ، 10.4 و 6.6 میلیون دستگاه در رده های بعدی قرار دارند. هر 5 شرکت افزایش فروش داشته اند و سهم فروششان از بازار افزایش داشته است. این بدان معنی است که شرکت های برتر توانسته اند مشتریان را از برند های دیگر بگیرند. برای مثال اپل با صعود به رتبه 5 جهانی جایگاه ASUS را اشغال کرده است.

اپل جزء 5 تولید کننده PC در جهان

فهرست رتبه ها در امریکا کمی تفاوت است . در آنجا 27 درصد سهم بازار  در اختیارHP قرار دارد. و پس از آن Dell با 24 درصد، Apple با 13 درصد) ، Lenovo با 10.7 درصد و Acer با 5.9 درصد در رتبه های بعدی قرار دارند.

رجانی سینگ تحلیلگر ارشد IDC گفت، “رشد حمل و نقل PC در ایالات متحده در سه ماهه سوم کمی سریع تر از بسیاری از مناطق دیگر می باشد و به طور کلی پیش بینی می شود که در بازار ایلات متحده فروش PC هر سال نسبت به سال گذشته 4.3 درصد افزایش داشته باشد.”

اپل جزء 5 تولید کننده PC در جهان

عواملی از قبیل عملکرد خوب فروشندگان کلیدی،استقبال از کروم بوک ها، جایگزینی ویندوز 7 به جای ویندوز xp و رکود در بازار تبلت ها منجر به رشد بازار رایانه های شخصی شده است . با وجود چنین شرایطی انتظار می رود که نرخ رشد همچنان در بازار ایالات متحده مثبت باقی بماند.

technobuffalo