اپل از هم اکنون،اپ‌های مخصوص Apple Watch را از سازندگان می‎پذیرد

اپل امروز اعلام کرد که هر سازنده‎ی ثبت شده‎ی iOS می‎تواند برنامه‎اش را برای Apple Watch به ثبت برساند. اپل واچ در چارچوب WatchKit که اواسط نوامبر سال 2014 بیرون آمد، ساخته شده و اپ‎هایی که ثبت می‎شوند نیز باید از همین شاکله استفاده کنند.

1

تا حالا، تنها تعداد انگشت شماری از سازندگان اجازه‎ی نوشتن اپ برای ساعت را داشتند و همچنین برای آزمایش کردن آنها به محوطه‎ی شرکت اپل در کوپرتینو دعوت شده بودند.
اعلامیه‎ای روی سایت سازندگان اپل اینطور می‎نویسد:”حالا وقتش است. ساعت اپل 24 آوریل به دست مشتریان می‎رسد. اپ‎های WatchKitتان را آماده کرده و برای بررسی کردن همین حالا ثبتشان کنید.”

صفحه‎ی وبی جدیدی با عنوان “آماده کردن درخواست‎های ثبت اپ شما برای ساعت اپل” جزییات بیشتری را در خصوص ارسال اپ‎های ساعت به گروه بررسی اپ استور در اختیار قرار می‎دهد. اول از همه اینکه، پیش نمایش اپ‎ها باید فقط در قالب برنامه‎های آیفون ترسیم شوند.

اپل در این باره می‎نویسد:”پیش نمایش برنامه‎ی شما باید تنها شامل تصاویری از اپ آیفونتان باشد و تصویر باید میان اپ قرار بگیرد”. تغییر دادن پیش نمایش اپ برای نشان دادن اپ WatchKit نیز قابل قبول نیست.

وقتی که اپ WatchKit قبول و توسط اپل منتشر شود، کاربران موجود آیفون، آپدیت اپ را دریافت می‎کنند و “مشتریان آیکون و توضیحات افرونه‎ی WatchKit شما را در اپ استور خواهند دید”.

بسط دادن دعوت به همه‎ی سازندگان اپ‎های شخص ثالث برای ثبت برنامه‎شان به اپ استور یک نشان دلگرم کننده مبنی بر این است که کمپانی از قابلیت اجرا کردن برنامه‎های ثالث توسط این دستگاه اطمینان کافی را دارد.

به عنوان یادآوری، Api های WatchKit در حال حاضر به سازندگان اجازه نمی‎دهند تا اپ‎های کاملا محلی که به صورت مستقیم روی ساعت اجرا می‎شوند، بنویسند. در عوض، یک اپ ساعت در اصل افرونه‎هایی پنهان از اپ های iOS8 موجود بر آیفون شماست.

افزونه‎ها کارهای سنگین را انجام می‎دهند و سپس یک استوری بورد پخش کرده و رابط کاربری با استفاده از Wi-Fi آن را روی ساعت نمایش می‎دهد.

از آخرهای امسال، همانطور که اپل در اعلامیه‎ی مطبوعاتی‎اش در نوامبر 2014 خاطر نشان کرد، سازندگان می‎توانند برای این دستگاه‎ها برنامه‎های کاملا محلی ایجاد کنند.

اگرچه شرکت تا قبل از 10 آوریل، پیش سفارشی قبول نمی‎کند و خود ساعت هم تا دو هفته بعد از این تاریخ وارد بازار نمی‎شود، اما اولین موج آپدیت‎های اپ دارای WatchKit توسط سازندگان اسم و رسم دار طی چند روز اخیر وارد اپ استور شده‎اند.

اپل فعلا دارد در این باره چراغ خاموش رفتار می‎کند.

داشتن گزینه‎های سالم زیاد از اپ‎های محبوب ساعتی که هنوز هیچی نشده در اپ استور قابل پیدا شدن هستند، تضمین می‎کند که آن دسته از بررسی کننده‎های خوش شانس که قبل از انتشار ساعت، نمونه‎های قابل بررسی از طرف اپل به دستشان می‎رسد، این دستگاه‎ها را به خاطر نداشتن اپ‎های شخص ثالثی مورد اهانت قرار نخواهند داد.

اپل مطمئنا این نکته را می‎دانسته که استفاده از عبارت “گروه کوچکی از افراد که در حال حاضر ساعت اپل را دارند می‎توانند از اپ WatchKit شما قبل از 24 آوریل استفاده کنند” سازندگان را هوشیار می‎کند تا از آماده بودن بک سیستم هایشان اطمینان پیدا کنند.