اپل عضو ترقی دهنده‎ی سازمان SIG می‎شود و حق رای پیدا می‎کند

اپل تبدیل به عضو ترقی دهنده‎ی گروه توجه ویژه‎ی بلوتوث (SIG)، یک سازمان صنعتی غیرانتفاعی شده است که در رابطه با توسعه‎ی استاندارد‎های بلوتوث و مجوز دهی به تکنولوژی‎های بلوتوث و علامت‎های تجاری برای کارخانه‎ها نظارت می‎کند.

Bluetooth-SIG-logo-large

به عنوان یکی از بزرگترین مبلغان بلوتوث، شرکت سازنده‎ی آیفون حالا در هیئت مدیره‎ی SIG کرسی را به خود اختصاص داده است و می‎تواند بر توسعه‎ی آینده‎ی استاندارد‎ها حتی بیشتر به نسبت گذشته تاثیر داشته باشد.

به عنوان یک عضو ترقی دهنده‎ که بالاترین سطح در سازمان SIG می‎باشد، اپل حالا دارای حق رای است و به اعضای دیگر فعلی این بخش نظیر اینتل، اریکسون، Lenovo، مایکروسافت، نوکیا و توشیبا پیوسته است.

تونی نیکسون (Tony Nixon)، رییس هیئت مدیره‎ی SIG گفته است که “از سال 2011، این کمپانی راهنمایی و دانش SIG را از طریق اعضای خود به عنوان یک عضو هیئت وابسته فراهم ساخته است.”

او همچنین ادامه داده است که “ما بسیار هیجان زده هستیم که به نقش جدید اپل در این سازمان و در هیئت مدیره‎ی SIG خوش آمدگویی کنیم.”

همانطور که قبلا اشاره شد، اپل دارای یک نقش کلیدی در اکوسیستم بلوتوث می‎باشد. اوایل امسال، یکی از کارکنان اپل به عنوان منشی هیئت در این سازمان منصوب شد.

این سازمان از 10 کمپانی بزرگ، بیش از 26 هزار کمپانی عضو و خدمه‎ی حرفه‎ای تشکیل شده است که برای ساخت نسل بعدی تکنولوژی بلوتوث در حال فعالیت می‎باشند. از زمان عرضه‎ی آیفون 4s در سال 2011، دستگاه‎های iOS از تکنولوژی بلوتوث 4.0 استفاده کرده‎اند از آنجاییکه باطری بسیار کمی در حالت انتظار مصرف می‎کند که به حفظ باتری کمک می‎کند.

بلوتوث به عنوان شکل ترجیح داده شده‎ی ارتباط بی سیم بین ساعت اپل و آیفون ملحق شده به آن، یک بخش ضروری به شمار می‎رود. بلوتوث همچنین یک تکنولوژی فعال کننده برای یک تعداد از ویژگی‎های تداوم و AirDrop، یک پروتوکل انتقال فایل برای تبادل بی سیم اطلاعات بین آیفون‎ها، آیپد‎ها، آیپاد‎ها و مک‎ها، می‎باشد.