اپل شرکت ‌‌Burstly توسعه دهنده TestFlight را خرید

TechCrunch گزارش می‌دهد که اپل توانسته شرکت Burstly را بدست آورد. Burstly کمپانی توسعه دهنده پلتفرم محبوب تست اپلیکشن‌های آی او اس TestFlight است. حرفی از جزییات یا قیمت به میان نیامده‌، اما شرکت این خریداری را تایید کرده و هم‌اکنون کارمندان این شرکت در کوپرتینو مشغول به کار هستند.

test-flight

برای کسانی که با این سرویس آشنا نیستند باید بگوییم که TestFlight به توسعه‌دهندگان این اجازه را می دهد که قبل از توزیع اپلیکیشن در اپ استور، آن برنامه را به آزمایش کننده‌های بتا بفرستند. این شبیه به HockeyApp و چند توسعه‌دهنده دیگر است که پلتفرم آزمایش کننده خود را برای برنامه نهایی اپل می‌سازند.

قسمتی از گزارش TechCrunch:

ما شنیده‌ایم که Burstly، سازنده برنامه مدیریت آگهی با نام SkyRocket و همچنین صاحب شرکت محبوب پلتفرم تست اپلیکیشن TestFlight، به وسیله اپل تصاحب شده است. و این کاملا منطقی است زیرا در چند روز اخیر اتفاق‌های عجیب و غریبی در TestFlight در حال رخ دادن بود.

در روز چهارشنبه TestFlight بیانیه داد که می‌خواهد از 21 مارچ سیستم عامل اندروید را نیز پشتیبانی کند، برای مثال، در همین حین  اعلام کرد قصد دارد کیت توسعه نرم‌افزاری (SDK) را از TestFlight جمع آوری کند. با توجه به اسناد و مدارک پشتیبانی شده، فقط تیم‌های موجود قادر به ادامه آپلود به وسیله SDK ‌هستند. کاربران جدید و کسانی که تا الان SDK را آپلود نکرده‌‌اند اکنون از ‌آن‌ها خواسته می‌شود تا این کیت توسعه نرم‌افزاری را از ساخته خود حذف کنند.

این شرکت همچنین FlightPath را نیز تعطیل کرد، FlightPath سیستم تجزیه و تحلیل ترافیک‌ تلفن‌های همراه است که در سال قبل وارد مرحله بتا شده بود. و در پی آن Burstly به حوزه TestFlight وارد شد. اکنون لینک مربوط به صفحه FlightPath به صفحه خانگی TestFlight هدایت می‌شود. این تغییرات اخیری است که در بالا گفتیم.

سخنگوی اپل آقای Kristin Huguet این معامله را تایید کرده و گفته “اپل هر از گاهی کمپانی‌های کوچکتر تکنولوژی را می‌خرد، و ما به طور کلی در مورد هدف و برنامه‌هایمان صحبت نخواهیم کرد.” این دقیقا بیانیه‌ای است که همیشه گفته می‌شود.

اما اپل قرار است با تیم Burstly چه کاری انجام دهد و چه نقشه‌ای در سر دارد ما نمی‌دانیم. ممکن است سعی کند پلتفرم تست اپلیکیشن خود را در کنار تکنولوژی TestFlight قرار دهد، یا اینکه فقط به استعداد آن‌ها علاقه‌مند شده است. همچنین می‌تواند برنامه‌ای برای سیستم تجزیه و تحلیل تلفن همراه خود در سر داشته باشد.

در مصاحبه اخیر با وال استریت ژورنال، تیم کوک گفت که اپل 21 شرکت را در 15 ماه گذشته خریداری کرده است. بیشتر آن‌ها استارت‌آپ‌های کوچک بوده‌اند، اما کوک به این روزنامه گفت که اپل هیچ مشکلی در خرج 10 برابر این ارقام برای خرید شرکت‌های خوب ندارد.

idownloadblog