کمک اپل به پروژه ConnectED با مبلغ 100 میلیون دلار

باراک اوباما رییس جمهور آمریکا در بیانیه‌ای از الزام شرکت‌ها برای کمک به طرح جدید ConnectED با پرداخت 750 میلیون دلار خبر داد. این طرح به دانش آموزان کمک می‌کند تا دسترسی بهتر و سریع‌تری به اینترنت داشته باشند. اپل یکی از کلیدی‌ترین اعضای این گروه‌ است و بر اساس گزارش Associated press، متعهد شده که حدود 100 میلیون دلار را به صورت دستگاه‌هایی از قبیل آیپد، کامپیوتر و دیگر ابزار کمک کند.

به گزارش اپل سنتر شرکن اپل وعده داده 100 میلیون دلار به وسیله آیپد‌ها، کامپیوتر‌ها و دیگر ابزار همراهی کند و شرکت‌های AT&T و Sprint اتصال به اینترنت رایگان بی‌سیم را فراهم کنند و در این طرح شرکت کنند. Verizon می‌خواهد 100 میلیون دلار را به صورت نقد پرداخت کند، و ماکروسافت نیز ویندوز را با تخفیف می‌فروشد و 12 میلیون نسخه رایگان از نرم‌افزار ماکروسافت آفیس را عرضه می‌کند.

در سخنرانی سالانه، اوباما گفت که شرکت‌ اپل و شرکت‌های دیگر فناوری باید سخت‌افزار و نرم‌افزار مورد نیاز برای اتصال 15000 مدرسه (که دارای 20 میلیون دانش آموز است) به اینترنت را در طول دوسال آینده فراهم کنند. اپل نقش اصلی خود در این پروژه را در قالب بیانیه‌ای با نام Loop تایید کرد اما در آن زمان جزییاتی از این نقش را اعلام نکرد. اما در حال حاضر مشخص شده است که کمک اپل به صورت ابزار‌های سخت افزاری نظیر آیپد، مک بوک و دیگر ابزار است که کمک بسیار بزرگی به مدارس این کشور می‌کند.

apple-students

این کمک شرکت‌های بزرگ باعث می‌شود هدف اتصال ۹۹ درصد دانش‌آموزان به اینترنت با سرعت بالا در عرض پنج سال محقق شود. و این در حالی است که در سال قبل از بین هر پنج دانش‌آموز تنها یک دانش‌آموز به اینترنت پر سرعت دسترسی داشته است.

از زمانی که Tim cook مدیر شرکت اپل شده است رویکرد متفاوتی را نسبت به Steve Jobs دنبال میکند و در موارد زیادی کارهای خیر خواهانه انجام داده است . کارهایی که هیچ موقع استیو جابز عزیز برای انجام آنها معروف نبود و حتی در جاهای مختلف اعلام کرده بود او مخالف عنوان کمک های خیریه است.

macrumors