اپل تمرکز خود را بر روی صنعت خودرو و سلامت قرار می‌دهد

اگر اخیرا اخبار اپل سنتر را دنبال کرده باشید، احتمالا به خوبی آگاه هستید که اپل گفته است که بر روی ساعت هوشمند خود که قرار است به زودی عرضه شود، کار می‌کند. بر طبق شایعات بسیار زیاد این دستگاه نه‌ تنها به عنوان لوازم جانبی گوشی‌های هوشمند بلکه همچنین ابزاری است که به کاربران به طور مداوم سلامت و تناسب اندام را یاد‌آوری می‌کند. اما طبق گفته‌های جدید SFGate تمرکز آینده اپل بر روی دو صنعت اصلی خواهد شد: خودرو و سلامت

Apple-iPad-5-Event-Intro-Tim-Cook-002-630x354

دوباره در مورد وسایل پوشیدنی خبری درز شده است، گفته شده آی واچ و یا یک محصول ساخته شده دیگر به دست شرکت کوپرتینو می‌تواند از حمله‌های قلبی جلوگیری کند(می‌توانید این مطلب را در این مورد بخوانید).این دستگاه اگر تغیییرات جریان خون را از طریق سرخرگ احساس کند، می‌تواند بلافاصله کاربر را از این موضوع مطلع کند. SFGate همچنین از چیزی خبر می‌دهد که تا الان نشنیده بودیم: به جای تاچ آیدی، ریتم ضربان قلب کاربر می‌تواند به عنوان مکانیزمی در باز کردن قفل دستگاه استفاده شود. با این حال تنها تمرکز اپل بر روی سلامتی نیست.

تیم کوک مدیر عامل اپل می‌گوید

اپل در حال وارد شدن به دسته جدیدی از محصولات است، و ما تا حد زیادی فرض می‌کنیم این گفته به معنی وارد شدن به اتاق نشیمن با محصول جدید اپل یعنی Apple TV باشد، البته ممکن است کمپانی وارد صنعت خودرو شود.

SFGate گفت: مدیر عامل شرکت Tesla آقای Elon Musk با مدیران اصلی اپل دیدار داشته است، مدیران اصلی شامل Adrian Perica مسئول مالی و احتمالا تیم کوک می‌شود. اخبار خارج شده از این دیدار بیشتر از این جزییاتی را منتشر نکرده است اما بسیاری بر این باورند که شاید اپل می‌خواهد با خرج پول نقد خود این صنعت نوآورانه خودروسازی را بخرد. ما می‌دانیم که اپل به صنعت ماشین سازی مقدار اندکی علاقه نشان داده است. و ممکن است در آی او اس 7.1 قابلیتی به نام “آی او اس در ماشین” (iOS in the Car) برای تجربه بهتر در هنگام رانندگی وجود داشته باشد.

ملاقات با تسلا می‌تواند در خصوص نرم‌افزار باشد شبیه همین قابلیت آی او اس در خودرو، یا البته چیزی بسیار بزرگتر از این مورد باشد. اپل در مدت سه ماهه گذشته شاهد هیچ رشدی در ایالات متحده نبوده است، بنابراین استراتژی شرکت ممکن است در واقع ایجاد رشد به وسیله توسعه محصولات جدید و در دسته بندی‌های جدید باشد.

بر اساس بسیاری از گزارشات در آخر سال 2014 منتظر رونمایی از آی واچ هستیم.