شرکت اپل بیش از یک میلیارد دستگاه آی او اس فروخته است

قبل از اینکه بخواهیم حرفی از درآمد شرکت اپل بزنیم خودمان هم می توانیم برآورد کنیم که میزان فروش این شرکت در چه حد نجومی است …بیایید نگاهی به فروش آیفون 6 و آیفون 6 پلاس بیندازیم که در همان هفته های اول و دوم چه کولاکی به پا کردند طوری که رقبای این شرکت همچون سامسونگ حتی نتوانستند فکر رقابت با این شرکت باشند ، یا اگر سیر صعودی پیشرفت مک بوک از سال 2007 را تحلیل کنیم متوجه پیشرفتی که عاید این شرکت شده می شویم و به نظر می رسد آیپد و آیپاد تاچ نیز شروع به پیشرفت کرده اند.

iPhone-6-Plus-Leather-case11

به نظر می رسد نقطه قوت اپل آقای تیم کوک است ، این پیشرفت ها را نیز خود ایشان تحلیل کرده و گفته که بعد از 22  نوامبر پیشرفت چشمگیری داشته است. در سه ماهه تعطیلات 74 میلیون فروش برای اپل به رقم فوق  العاده بود که نشان دهنده آینده درخشان برای اپل می باشد. تیم کوک همچنین اعلام کرد که تقاضا برای آیفون ۶ و ۶ پلاس بسیار بیشتر از حد انتظار شرکت بوده و طبق آمارها در هر ساعت ۳۴هزار آیفون به فروش می‌رسد. آیفون ۶ و ۶ پلاس هم اکنون به طور رسمی در ۱۳۰ کشور به فروش می‌رسد.

گیفت کارت

این روزها صحبت از دستگاه پوشیدنی دیگری از اپل شده که در کنار اپل واچ ارائه شود و قرار است به زودی اخبار مربوط به آن مفصل بیان شود. به گفته تحلیل گران جز اپل هیچ شرکتی نمی تواند در این حد موفق باشد؛ این شرکت بیش از همه به خاطر محصولات سخت افزاری اش از جمله کامپیوترهای خانواده Mac، پخش کننده های موسیقی iPod، تلفن های هوشمند iPhone، و تبلت های iPad و iPad Mini مشهور است. از دیگر محصولات آن می توان به Apple TV، سیستم عامل دسکتاپ OS X، سیستم عامل موبایل iOS، مجموعه نرم افزارهای iLife و iWork اشاره کرد.

اپل در کنار محصولات فوق سرویس های اینترنتی نیز ارائه می کند؛ این شرکت در قالب فروشگاه آنلاین iTunes به توزیع انواع محتوا (موسیقی، فیلم، مجموعه های تلویزیونی، کتاب، پادکست و غیره)، و توزیع برنامه های کاربردی برای دو سیستم عامل OS X و iOS می پردازد. فروشگاه آیتونز لقب بزرگترین خرده فروش موسیقی دنیا را یدک می کشد.

به نظر می رسد اپل واچ می تواند به زودی یک سکوی پرتاب دیگر برای شرکت اپل باشد و مانع کنونی برای عرضه آن باتری است که اگر حل شود طرفداران زیادی را خواهد داشت.

redmondpie