اپل قیمت محصولاتش را در کانادا و اروپا افزایش داد

هرکسی که به دنبال خریدن یک مک بوک جدید است مطمئنا می داند که امروز هزینه بیشتری نسبت به دیروز باید بپردازد. زیرا اپل در پاسخ به افزایش ارزش دلار آمریکا در برابر یورو اروپا قیمت برخی از محصولاتش را افزایش داده است. جزئیات بیشتر در مورد این خبر را می توانید در اینجا بخوانید:

آخرین افزایش قیمتی که اپل برای محصولاتش پیاده کرد مربوط به مارس سال گذشته می باشد ، اپل اینبار با این حساب که دلار آمریکا قدرت بیشتری پیدا کرده است در کشورهایی همچون آلمان، فرانسه، ایرلند، ایتالیا، هلند، پرتغال، فنلاند  بسته به مدل مک بوک هایش قیمت آن ها را افزایش داده است.

 

Apple-Store-logo-main2

یکی از مثال هایی که از افزایش قیمت در کشورهای اروپایی وجود دارد مثلا آخرین نسل آی مک موجود در بازار در کشورهای اروپایی بین 150 تا 300 از دیروز تا امروز  یورو افزایش قیمت داشته است. البته افزایش قیمت بیشتر از این هم وجود دارد مثلا مک پرو 400 یورو افزایش در مدل های پایین و 600 یورو افزایش در مدل ها بالا داشته است …حتی شاید اگر یک اروپایی برود و از آمریکا یک مک بوک بخرد ارزان تر از این باشد که در کشور خودش خریداری کند.

این افزایش قیمت در مورد مک مینی هم دیده می شود ، اما با کمال تعجب می بینم قیمت مک بوک پرو و مک بوک ایر بدون تغییر باقی مانده و به همان قیمت قبلی به فروش می رسند. لوازم جانبی مک بوک مثل آداپتور ، موس هم دچار افزایش قیمت شده اند . البته گفته شده است که بزودی قیمت آن ها بالا می رود پس این شانس برای شما وجود دارد که پیش از بالا رفتن قیمت آن ها را خریداری کنید.

 

 

Screen-Shot-2015-05-20-at-3.46.05-AM

اروپایی ها تنها مردمی نیستند که از این افزایش قیمت ها رنج می برند ، بلکه تفاوتی که بین دلار آمریکا و کاناد ایجاد شده است ، در کشور کانادا هم این افزایش وجود  دارد . به طور مثال اگر شما قصد دارید یک مک بوک 21.5 یا 27 اینچی خریداری کنید ،  باید منتظر افزایش قیمتی 100 تا 150 دلاری را داشته باشید ، و این به مدلی که میخواهید خریداری کنید بستگی دارید. بیشترین افزایش قیمت مربوط به مک پرو می باشد که در حدود 400 دلار است.اپل از نظر تاریخی هم افزایش قیمت هایی را در محصولاتش داشته است ، که در کشورهای مختلف به نرخ ارز بستگی داشته است . همچنین نرم افزار های مربوط به مک بوک هم در این کشورها افزایش داشته اند.