اپل دوشنبه هفته جاری ،20 اکتبر ،را با عرضه iOS 8.1 آغاز میکند

در رویداد رسانه ای 16 اکتبر، برای اولین بار شاهد سری آیپدهای جدید و یک مدل جدید iMac بودیم.اپل در این مراسم اعلام کرد که طرح پرداخت قبوض از طریق موبایل را در روز 20 اکتبر همزمان با عرضه iOS 8.1 فعال خواهد کرد.

بر اساس گزارش اپل، بیش از 500 بانک دیگر در راستای حمایت از طرح ” اپل پرداخت ” قرارداد همکاری امضا نمودند.

applepay2

پرداخت های درون فروشگاهی باطرح “اپل پرداخت” نیازمندآیفون 6 یا آیفون 6 پلاس هستند.

هر دو این مدلها شامل تراشه های NFC میباشد.علاوه بر این دو مدل آیفون ، ساعت اپل نیز قادر به استفاده در پرداخت های درون فروشگاهی میباشد. پس باید منتظر راه اندازی  و عرضه این ساعت به بازار نیز باشیم.

آیفون6، آیفون 6 پلاس ، آیفون 5S واپل ایر2 و آیپدمینی 3 میتوانند با استفاده از طرح” اپل پرداخت”و برنامه های کاربردی مرتبط خریدهای انلاین را پشتیبانی کنند.

ادی کیو، معاون ارشد بخش نرم افزار و خدمات اینترنتی اپل گفت: “تیم ما فوق العاده سخت کار کرده است تا طرح “اپل پرداخت” که به سادگی لمس صفحه نمایش میباشد ،در دسترس کاربران قرار گیرد و مکانی امن و خصوصی برای انجام معاملات پدید آورد. بازخوردهای طرح اپل پرداخت بسیار جالب توجه است. ما همچنان میخواهیم تا با بانک ،شرکت های ارائه دهنده کارت های اعتباری و تجار بیشتری قرارداد همکاری ببندیم و فکر می کنم کاربران ما پرداخت با طرح اپل پرداخت را دوست خواهند داشت. ”

اپل تاکید بسیار زیادی به وجود امنیت کافی در طرح “پرداخت اپل “دارد. اطلاعیه مطبوعاتی ” اپل پرداخت” شرکت یک بار دیگر نیز به این نکته اشاره می کند.طبق این اطلاعیه ” اپل پرداخت ” شماره های واقعی کارت های بانکی را ذخیره نمی کند.بلکه آن اعداد را با شماره حساب کاربری در بخش امنیت دستگاه جایگزین میکند. در نهایت آنها را با کد یک بار استفاده که در هر پرداخت با استفاده از تاچ ID متفاوت است،جفت میکند.

“اپل پرداخت ” از اطلاعات شخصی کاربران محافظت میکند .بدین ترتیب فروشگاه ها نمیتوانند شماره کارت اعتباری، نام و سایر مواد مربوط به حساب کاربری خریدار را مشاهده نمایند.

همچنین در این طرح ،اطلاعات مربوط به معاملات جمع آوری نمی شود.و صورت حساب معاملات بین کاربر، تاجر، و بانک کاربر محفوظ است.

کارت های اعتباری و کارت بانکی صادره توسط سه شبکه اصلی پرداخت هزینه امریکن اکسپرس، مسترکارد و ویزا توسط اپل پرداخت پشتیبانی می شوند. بانک های مختلف، از جمله ولز فارگو، بانک مرکزی امریکا ،کپیتال وان و بانکهای دیگری که با اپل قرارداد همکاری امضا کرده اند در توسعه این طرح ابتکاری با شرکت اپل همراه شده اند.

e57c87632a27832909d1e5b8bbffdb83_XL

“اپل پرداخت” در همه خرده فروشی ها پذیرفته خواهد شد .با استفاده از این طرح پرداخت های بدون تماس پذیرفته میشود.

علاوه بر این، اپل با خرده فروشانی مانند Whole Foods, Macy’s, Sephora, Staples و فروشگاه های دیگر قرارداد همکاری امضا کرده است . اپل این کار را به خاطر مشتریان خود انجام داده است تا به آنها اطمینان دهد که پرداخت با اپل در آن فروشگاه ها پذیرفته خواهد شد.

تعدادی از مغازه های خرده فروشی نیز برای بهره مندی از این طرح اپل ثبت نام کرده اند.تعدادی از این مغازه ها عبارتند از : Target, Uber, Panera Bread, Lyft و ….

اپل پرداخت در ایالات متحده از روز دوشنبه، 20 اکتبر، پس از انتشار ر iOS 8.1 در دسترس خواهد بود.

اپل به کاربران آتی “اپل پرداخت” پیشنهاد می کند که با بانک های خود تماس برقرار نمایند تا از واجد شرایط بودن کارت های خود برای اپل پرداخت اطمینان حاصل نمایند.زیرا ممکن است برخی از بانک ها توانایی پشتیبانی تمام کارت ها را نداشته باشند.

 

macrumors