برنامه‎ی پاداش‎های سرویس Apple Pay به زودی شروع به کار می‎کند

طبق گفته‎ی نیویورک تایمز در روز 5 شنبه، اپل قصد این را دارد که سیستم پرداخت موبایل خود را برای تاجران و مشتریان با معرفی احتمالی یک برنامه‎‎ی پاداش‎ها برای Apple Pay در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل در ماه بعد، بسیار جذاب تر سازد.

1

طبق این مقاله چنین گفته شد هاست که اپل در حال آماده سازی اعلام جزییات در رابطه با ایجاد پیشرفت‎‎هایی در رابطه با Apple Pay در کنفرانس نرم افزاری خود در ماه بعدی، است. این موارد شامل یک برنامه‎ی پاداش‎ها، به گفته‎ی دو فردی که از این محصول آگاهی داده شده است، برای سرویس کیف پول موبایل می‎شود.

نبود برنامه‎ی پاداش یکی از مشکلات باقی‎ مانده‎ی اصلی برای پذیرش وسیع تر سرویس پرداخت‎های موبایل اپل است. بدون آن، تاجرانی که Apple Pay را پذیرفته‎اند باید راه حل‎های اجرایی بیشتری را برای پشتیبانی از وفاداری ‎خودشان و برنامه‎های پاداشی که برایشان در نظر گرفته شده است، اجرا کنند.

طبق افراد آشنا با برنامه‎های اپل، برنامه‎ی شایعه شده‎ی پاداش‎های اپل در اختیار مشتریانی که با این سرویس خرید می‎کنند، “مزیت‎های” گوناگونی قرار می‎دهد.

گوگل نیز گفته می‎شود که قصد معرفی ویژگی‎های جدیدی برای برنامه‎ی ابتکاری موبایل خود در کنفرانس سالانه‎ی توسعه دهندگان خود که از امروز شروع می‎شود، دارد.

سرویس این غول اینترنتی که Android Pay نامیده می‎شود باید به تاجران اجازه دهد که پرداخت‎های با کارت اعتباری را از درون اپلیکیشن‎های موبایل خود قبول کنند. به علاوه، Android Pay از برنامه‎های وفاداری خرده فروشان پشتیبانی می‎کند.

طبق گفته‎ی منابع “مشتریانی که از Android Pay برای خرید استفاده می‎کنند همچنین به برنامه‎های وفاداری اجرا شده توسط خرده فروشان شرکت کننده، به صورت خودکار امتیاز‎هایی اضافه می‎کنند.”

کیف پول گوگل، اپلیکیشن تجاری فعلی موبایل این کمپانی، باید در قالب یک اپلیکیشن پرداخت نظیر به نظیر برای ارسال پول بین کاربران به صورت مستقیم از حساب‎های مربوط به کارت نقدی آن‎ها، دوباره عرضه شود.

این اپلیکیشن تغییر یافته برای آندروید و دستگاه‎های iOS موجود خواهد بود.

پرداخت‎های موبایل طبق تحقیقات Forrester رو به رشد بوده است و تخمین زده شده است که در سال 2019 در ایالت متحده به مقدار 142 بیلیون دلار برسد که تقریبا به نسبت مقدار 52 بیلیونی در سال 2014، سه برابر است.