شایعه انتشار آیفون 6c در کنار آیفون 6s و 6s پلاس

با ارتقای آیفون 6 در سال جاری به آیفون‌های 6s و 6s Plus، بر طبق شایعه‌ای ناقص که شب گذشته توسط نشریه‌ی تایوانی دیجی تایمز منتشر شد انتظار می‌رود مدل دیگری از این آیفون هم منتشر شود، آیفون 6c چهار اینچی.

1

این نشریه بر اساس گفته‌ی منابع تولید کنندگان پیش بینی می‌کند سه دستگاه آیفون در نیمه‌ی دوم سال ۲۰۱۵ منتشر شود.

بر اساس منابع مختلف همه این گوشی‌ها با پنل LTPS، NFC، سنسور اسکن و تشخیص اثر انگشت و صفحه‌ی نمایش گوریلا گلس تجهیز خواهند شد. این گزارش اضافه می‌کند که صفحه نمایش‌های آیفون 6s پلاس و 6c از Japan Display، شارپ و LG Display خواهد آمد در حالی که صفحه نمایش آیفون 6s تنها از Japan Display و LG می‌آید.

دیجی تایمز شایعه‌ای را که قبلا در مورد صفحه نمایش جدید آیفون که از تکنولوژی فورس تاچِ مربوط به اپل واچ استفاده می‌کند و نسبت به فشار حساس است را تایید یا رد نمی‌کند.

تکنولوژی که از صفحه نمایش آیفون فعلی محافظت می‌کند همان گوریلا گلس است و در مقابل خط و خش و ضربه به خوبی مقاومت می‌کند. آیفون جدید هم ظاهراً همین تکنولوژی را با LTPS یا سیلیکون پلی‌کریستال درجه پایین که کیفیت تصویر بهتری را ارائه می‌دهد خواهد داشت و در این قسمت سورپرایزی در کار نیست.

در ادامه‌ی این گزارش ذکر شده که آیفون 6s و 6s پلاس از پردازنده‌ی اختصاصی اپل یعنی A9 استفاده خواهند کرد. اما در طرف دیگر آیفون 6c چهار اینچی باید از پردازنده‌ی آیفون 6 و 6 پلاس فعلی یعنی A8 استفاده کند.

به نقل از همان منبع «مطابق انتظار آیفون 6c باید توسط ویستران (Wistron) ساخته شود در حالی که سری 6S توسط فاکس‌کان و پگاترون مونتاژ خواهد شد»

من همیشه فکر می‌کردم اپل برند c آیفون‌ها را برای سال‌ها در بازار نگه خواهد داشت. عقلانی به نظر نمی‌آید که شرکت‌های سازنده‌ی مختلف را تنها برای تولید یک محصول تمام پلاستیکی گردآوری کرده و سپس بعد از یک یا دو سال آن را به گورستان تکنولوژی‌ها بفرستد.

آیفون 5c موجود به عنوان یک دستگاه میان رده برای افرادی که نمی‌خواهند زیاد خرج کنند و آخرین مدل موبایل بازار را داشته باشند در دسترس است. این مدل هچنین به اپل اجازه‌ی خلاقیت و تنوع بیشتر در رنگ و بدنه‌های مختلف را تحت برند آیفون می‌دهد که این مسئله به خصوص در کشورهای آسیایی بسیار حائز اهمیت است.

شما چه می‌گویید؟ آیا آیفون پلاستیکی امسال به روز خواهد شد؟