شایعه: اپل دستگاه Apple TV را در ماه ژوئن عرضه می‎کند

شایعه شده است که اپل دستگاه Apple TV خود را که دارای اپل استور و مرورگر Siri است در ماه ژوئن عرضه می‎کند.

جان پاکزووسکی (John Paczowski) از سایت BuzzFeed گزارش می‎دهد که اپل قصد این را دارد که AppleTV دوباره طراحی شده و سرزبان‎ها افتاده را ماه ژوئن امسال در کنفرانس جهانی توسعه دهنده‎گان نشان دهد، که دارای یک اپل استور و مرورگر Siri می‎باشد.

Apple-TV-Standing

این گزارش طنینی برای شایعات قبلی است، و پاکزووسکی می‎گوید که اپل سرانجام آماده این است که Apple TV را از طریق بهبود برجسته آن از یک به اصطلاح “سرگرمی” به یک دستگاه جدی تبدیل کند و برای رقابت با سایر بخش‌های بازار دستگاه‎های گیرنده دیجیتال تلویزیون آماده کند.

دستگاه گیرنده‌ی دیجیتال تلویزیون جدید اپل دارای یک طراحی نازک‌تر و به روزرسانی شده است. داخل این دستگاه طبق گفته‌ی این گزارش، آخرین سیستم روی تراشه اپل یعنی A8 را مشاهده می‎کنید (یا حداقل یک نوع از آن را) و افزایش فضای ذخیره سازی برای قرار دادن سیستم عامل آپگرید شده و دانلود برنامه‎ها از اپل استور.

در کنفرانس جهانی توسعه دهنده‎گان، اپل یک بسته نرم افزاری جدید نشان خواهد داد که به توسعه دهنده‎گان اجازه ارائه اپل استور Apple TV را به همراه اپلیکیشن‎ها می‎دهد.

پاکزووسکی گزارشگر سابق AllThingsD و Recode می‎باشد و به خوبی با جهان اپل ارتباطات دارد.

برنامه‌های اپل برای این تلویزیون در طول روزهای گذشته بیشتر آشکار شده است، از این نظر که ژورنال وال استریت جزییات برنامه‎های اپل را برای یک خدمات تلویزیونی تحت وب که بر روی اپل تی وی کار کند را چاپ کرد. اپل گفته می‎شود که این سرویس جدید که به ازای آن باید ماهانه 30 تا 40 دلار پرداخت شود را در کنفرانس جهانی توسعه دهنده‎گان در ماه ژوئن رونمایی می‎کند و آن را در ماه سپتامبر به بازار ارائه می‎دهد.

اپل ابتدا در رخداد رسانه‌ای اخیر ابتدا در رابطه با برنامه‌های خود در رابطه با این محصول اشاراتی کرد و گفت که قصد کاهش قیمت آن از 99 دلار به 69 دلار را دارد و از برقراری همکاری با شبکه تلویزیونی HBO خبر داد.

قبلا، مارک گارمن (Mark Gurman) از سایت 9to5mac گزارش داده بود که اپل طراحی مجدد Apple TV را در دست اقدام دارد و در طراحی جدید این دستگاه نازک‌تر و دارای اپل استور می‌باشد.