مذاکرات محرمانه اپل و سامسونگ به نتیجه نرسید

گزارشی جدید امروز تایید کرده که اختلافات اپل و سامسونگ در خارج از دادگاه قابل حل و فصل نیست. اوایل این ماه، شایعات از کره ادعا می‌کردند که میانجی‌گری بین این دو کمپانی شکسته شده و هیچکدام بدون دخالت دادگاه کوتاه نخواهند آمد. اکنون هر دو گزارشی پر کرده‌اند که از طریق ثبت اختراعات (Patents) در موضوع Foss هیچکدام در واقع به توافق نخواهند رسید. هر دو شرکت قرار گذاشته‌اند که در 31 مارچ یکدیگر را در دادگاه ملاقات کنند.

apple-vs-samsung-court-003-640x480

مدیر عامل اپل آقای تیم کوک و مدیر عامل شرکت سامسونگ JK Shin در طول هفته اول فوریه با یکدیگر ملاقات داشتند، اما نتوانستند به یک توافق و راه حل نهایی برسند. رییس دادگاه در ژانویه دستور داد که این دو شرکت با یکدیگر برای رسیدن به یک راه‌حل ممکن ملاقات داشته باشند، گر چه این اختلاف نظر شبیه به اخلافی نیست که با یک برگه حل و فصل شود و به توافق برسند. البته با وجود اختلافات، این دو شرکت با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند. رییس دادگاه Lucy Koh از دو طرف درخواست دیدار مجدد کرده تا این دو کمپانی پیشرفت‌های خود را در طول این مباحث و مذاکرات به دادگاه انتقال دهند.

اپل و سامسونگ مدت‌ها است که بر سر تولید محصولات و همچنین نقض پتنت‌های مختلف با یکدیگر اختلاف دارند، هر دفعه یکی از این دو شرکت دیگری را به دادگاه می‌کشاند تا بتوانند یکدیگر را محدود و یا بر سر نقض پتنت‌ها بحث کنند. بحث‌های این دو شرکت تا گرفتن غرامت تمام نمی‌شود و هر بار یکی مقصر شناخته می‌شود و باید برای تخلفی که انجام داده به شرکت مقابل خسارت پرداخت کند. و این بار باز‌هم نتوانسته‌اند بر سر موضوعات اختلافی به توافق برسند و حتما برای رفع این اختلاف نیاز به دادگاه و حکم قاضی وجود دارد.

با وجود حکم اولیه‌ای که در سال 2012 صادر شد هنوز این مقداری پول به اپل پرداخت نشده است. آخرین دادگاه مشخص خواهد کرد که چه مقدار نیاز است سامسونگ به دلیل تخلفش از روی محصولات اپل به این کمپانی آمریکایی خسارت پرداخت کند. این شرکت کره‌ای هم‌اکنون نزدیک به 980 میلیون دلار به اپل غرامت بدهکار است.

technobuffalo