فروش مچ بندهای فیت بیت در فروشگاه های اپل متوقف شد

مچ ‌بند فیت بیت می‌تواند مواردی مانند تحرکات بدن، ضربان قلب و… را کنترل نماید و به نرم‌افزار ویژه‌ای در گوشی‌های دارای سیستم عامل اندروید یا iOS انتقال دهد.

به نظر میرسد هدف اپل از این کار ،زمینه سازی مناسب برای عرضه ” ساعت اپل” میباشد که در چند ماه آینده وارد بازار خواهد شد.

چرا اپل برنامه متوقف کردن فروش محصولات فیت بیت را دستور کار خود قرار داد؟

بنظر میرسد ،این تصمیم در فاصله زمانی کوتاهی ازیک خبر گرفته شده است .در این خبر فیت بیت به کاربران خود گفت که در زمان فعلی هیچ برنامه ای برای ادغام با HealthKit اپل ندارد، زیرا در حال “کار بر روی پروژه های هیجان انگیز جدید” برای کاربران خود میباشد.

fitbitforce

مچ بند فیت از لحاظ عملکرد به ساعت اپل تشابه دارد. این دستگاه ها به کاربران توانایی مشاهده تعداد قدم های طی شده ، مسافت طی شده، کالری های سوزانده شده،تعداد پله های بالا رفته و زمان خواب مناسب را ارائه می دهند.
شایعات اخیر خبر از وجود چندین دستگاه جدید در کارهای فیت بیت است که به زودی عرضه خواهند شد. به نظر میرسد این دستگاه ها علاوه بر ویژگی های فوق به یک مانیتور سنجش ضربان قلب نیز مجهز می باشند. این در حالیست که مانیتور سنجش ضربان قلب یکی از ویژگی های کلیدی ساعت های اپل است.
اپل مارکهای دیگری از دستگاه های ردیابی تناسب اندام را در فروشگاه های آنلاین و تک فروشی خود می فروشد . از جمله مارک های موجود میتوان به Jawbone UP و Fuelband نایک اشاره کرد. آیا اپل به فروش این دستگاه ها ادامه خواهد داد و آیا این ممنوعیت فروش به فیت بیت محدود خواهد شد؟ هنوز جواب مشخصی برای این سوالها داده نشده است.

ردیاب های فعالیت فیت بیت، اولین محصولاتی نیستند که فروش آنها توسط اپل در هفته های اخیر متوقف شده است .
هفته گذشته اخباری منتشر شد که بر اساس آن ،شرکت اپل محصولات صوتی Boseرا از فروشگاه های خود حذف کرد. در حالی که دلیل اصلی این کار نامشخص بود.اما به احتمال زیاد به خرید بیتس الکترونیک توسط اپل مربوط می شد.

macrumors