اپل ( Apple ) با ارزش ترین برند دنیا

شرکت اینتر برند که هر ساله لیستی از ارزشمند ترین برندهای جهان را معرفی می کند فهرستی از 100 کمپانی برتر جهان را منتشر کرده است و اپل با 118.8 میلیارد دلار در راس این لیست قرار دارد. این رقم نسبت به سال گذشته 21 درصد رشد داشته است. برند گوگل پس از اپل با 107.4 میلیارد دلار در رده دوم قرار دارد که 15 درصد نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده است.

از دیگر نام های معروف در زمینه تکنولوژی و صنعت ارتباطات که در لیست ارائه شده وجود دارند می توان به نام های تجاری مایکروسافت ، سامسونگ و آمازون اشاره کرد. در این رتبه بندی مایکروسافت در جایگاه پنجم قرار گرفته و نسبت به سال گذشته 3 درصد رشد داشته است. ارزش برند مایکروسافت به 61.2 میلیارد دلار رسیده است. در جایگاه هفتم سامسونگ قرار دارد و همانطور که در تصویر مشاهده می کنید توانسته است ارزش نام خود را 15 درصد نسبت به سال گذشته افزایش دهد و به رقم 45.5 میلیارد دلار رسیده است.

اپل با ارزش ترین برند دنیا

در جایگاه پانزدهم، با نام تجاری آمازون مواجه هستیم که توانسته است با 25 درصد رشد به رقم 29.5 میلیارد دلار برسد.

اینتر برند گفته است که در ارزش گذاری نام تجاری (برند = Brand) عوامل مختلفی تاثیر گذار هستند. که می توان به بازدهی اقتصادی، خدمات، متقاعد کردن مصرف کنندگان به خرید ، و قدرت شرکت در قیمت گذاری محصولات اشاره کرد.

اپل با ارزش ترین برند دنیا

به هر حال در سال 2014 اولین بار دو شرکت با ارزش بیش تر از 100 میلیارد دلار در فهرست اینتربرند مشاهده می شود.

در ادامه لیست ارئه شده ، شرکت سونی با کاهش 3 درصدی نسبت به سال گذشته در رده 52 قرار گرفته است و ارزش آن 8.1 میلیارد دلار است. نام هوآوی نیز برای اولین بار در رده 94 این لیست مشاهده می شود که ارزش آن 4.3 میلیارد دلار است.  آخرین برند در در زمینه تکنولوژی و صنعت ارتباطات، نوکیا است که با ارزش 4.1 میلیارد دلار در رده 98 قرار گرفته است.

phonearena