اپل در حال کار بر روی یک کنترل تلویزیون دارای سنسور اثر انگشت است

اداره‎ی علمات تجاری و حق انحصاری آمریکا در روز پنج شنبه سه درخواست برای دریافت حق انحصاری را از اپل رابطه با دستگاه‎‎های دارای ورودی شاخص‎های زیستی، منتشر کرد. همانطور که توسط سایت AppleInsider اشاره شده است، تمامی این درخواست‎ها اشاره به دستگاهی دارند که دارای یک سنسور اثر انگشت است که می‎تواند در یک کنترل از راه دور تلویزیون بعدا استفاده شود.

fingerprint-remote-500x394

تصور یک کنترل از راه دور تلویزیون یا دستگاه دیجیتالی با داشتن امکانات شاخص زیستی، سخت نیست. این دستگاه قادر به شناسایی کاربران خواهد بود- راه را برای پروفایل‎های شخصی شده، تنظیمات و موارد ست شده توسط والدین باز می‎کند – و می‎تواند از میانبر‎های چند انگشتی و اشارات ساده شکل گرفته توسط انگشتان پشتیبانی کند.

اپل موارد کاربردی برای یک کاربر را چنین بیان می‎کند:

سیستمی برای پیکربندی مسیر‎های چندگانه دستگاه‎های الکترونیکی برای یک کابر براساس شاخص‎های زیستی دریافت شده‎ از راه دور، شامل: حداقل یک دستگاه کنترل از راه دور، شامل: حداقل یک سنسور که حداقل یک شاخص زیستی را کشف کند، و حدقل یک دستگاه الکترونیکی که برای دریافت حداقل یک دستورالعمل از حداقل یک دستگاه کنترل از راه دور پیکربندی شود، که در آن حداقل یک دستگاه الکترونیکی داده‎‎های مرتبط را با حداقل یک شاخص زیستی دریافت کند، مشخص کند که کدام پروفایل از یک کاربر با داده‎های پروفایل‎های متعددی که برای کاربر وجود دارد، همخوانی دارد و حداقل یک دستگاه الکترونیکی را براساس آن پروفایل پیکر بندی کند.

و برای چندین کاربر:

سیستمی برای پیکربندی دستگاه‎های الکترونیکی براساس شاخص‎های زیستی دریافت شده‎ از راه دور کاربر، شامل: حداقل یک دستگاه کنترل از راه دور، شامل: حداقل یک سنسور که حداقل یک شاخص زیستی را کشف کند، و حداقل یک دستگاه الکترونیکی که برای دریافت حداقل یک دستورالعمل از حداقل یک دستگاه کنترل از راه دور پیکربندی شود، که در آن حداقل یک دستگاه الکترونیکی داده‎‎های مرتبط را با حداقل یک شاخص زیستی دریافت کند، مشخص کند که کدام پروفایل با داده‎های پروفایل‎های متعددی که وجود دارد، همخوانی دارد و حداقل یک دستگاه الکترونیکی را براساس آن پروفایل پیکر بندی کند.

اپل از زمان خریدن کمپانی AuthenTec در سال 2012، علاقه‎ی زیادی را به شاخص‎های زیستی نشان داده است. اکثر مدل‎های آیپد و آیفون حالا دارای سنسور‎های اثر انگشت هستند، و این کمپانی درخواست یک سری حق انحصاری ثبت کرده است که نشان می‎دهد در حال کار بر روی ارائه‎ی چیز‎هایی در سطحی بالاتر است.

اپل به دنبال بلند پروازی‎های زیادی که در حوزه‎ی تلویزیون نشان داده است، همگان را بر این باور رسانده است که میل به ارائه‎ی یک دستگاه گیرنده‎ی دیجیتالی جدید با کنترل از راه دور دارای طراحی جدید است، هیچگونه اشاره‎ای به یک سنسور اثر انگشت نشده است، ولی روزنامه‎ی نیویورک تایمز گزارش داده است که دارای یک تاچ پد حتما خواهد بود.