ساعت هوشمند اپل حمله قلبی را پیش بینی می کند

ساعت هوشمند اپل آینده اپل ممکن است هنگامی که در معرض حمله قلبی قرار می گیرید، آن را پیش بینی کند.

Tomlinson Holman کسی است که بنابر گزارش ها اپل او را در سال 2011 برای پروژه “provide audio direction” استخدام کرد، او مهندس مشهور صوتی و سازنده THX و 10.2 surround sound می باشد. هولمن ظاهرا در حال کار بر روی تکنولوژی سنسور پیش بینی حملات قلبی با مطالعه صدای خون است که در سرخرگ ها جریان دارد.

اپل در حال بررسی راه هایی برای اندازه گیری نویز “turbulence” است که در جریان خون اعمال می شود. این شرکت می خواهد سنسور و نرم افزار پیش بینی حملات قلبی را بر اساس صدای خون توسعه دهد تا در زمانی که یک سرخرگ توسط پلاکی مسدود می شود هشدار دهد.

url

شایعه شده است که ساعت هوشمند اپل دستگاهی است که علائم حیاتی شما را مانیتور کرده و سطح آمادگی جسمانی شما را از طریق سنسور قرار گرفته در آن نظارت می کند. گزارش ها از دو روز قبل اینطور بیان کرده اند که ساعت هوشمند از optoelectronics برای نظارت بر ضربان قلب فرد و سطح اکسیژن خون او استفاده خواهد کرد.

اپل تعداد زیادی از مختصصان پزشکی و تناسب اندام را برای کمک به این پروژه استخدام کرده است. سوابق FDA نشان می دهد که در ماه دسامبر یک تیم سطح بالای اپل به رهیری Jeff Williams با دکتر Margaret Hamburg و Jeffrey Shuren از کارمندان FDA که افرادی هستند که بر دستگاه های پزشکی نظارت دارند ملاقات کرده اند و به بحت درباره “نرم افزار پزشکی موبایل” پرداخته اند. “در این مرحله مشخص نیست که این ملاقات اپل با FDA  برای مطمئن شدن از دریافت تاییده FDA است یا اینکه اپل نیازی به این تاییدیه نخواهد داشت.”

حمله قلبی

انتظار می رود که ساعت هوشمند اپل با نرم افزار جدیدی موسوم به ‘Healthbook‘ که در iOS 8 قرار دارد هماهنگ شود. این نرم افزار آمار تناسب اندام از جمله کالری سوزانده شده، مسافت پیموده شده و علائم حیاتی ماند فشار خون، سطح دهیدراسیون، ضربان قلب و احتمالا سطح قند خون را اندازه گیری می کند.

iclarified