اپل برنده جایزه بهترین تبلت در کنگره جهانی موبایل

اپل برنده جایزه Best Mobile Tablet از کنگره جهانی موبایل (Mobile World Congress) شد. این در حالی است که هیچ گونه تلاشی برای به دست آوردن این عنوان نکرده است.

بهترین تبلت

گرچه اپل در کنگره جهانی موبایل امسال که در حال حاضر در بارسلونا اسپانیا در حال برگزاری است غرفه ای ندارد اما آیپد ایر این شرکت نوانست جایزه بهترین تبلت را از آن خود کند. جوایز جهانی موبایل و کنگره جهانی موبایل، هر سال توسط یک حزب به نام GSM Association برگزار می شود.

در این کنگره گروهی از قُضات با توجه به ویژگی های هر دستگاه به آن رای خواهند داد.

قضات به اپل، برای سیستم شدیدا یکپارچه تبلتش رای دادند. “یک مزیت بی چون و چرا برای آیپد، وجود تعداد بیشماری برنامه بهینه سازی شده برای استفاده در این دستگاه می باشد.”

 

در توصیف بهترین تبلت نوشته شده است:

طراحی آن با دقت صورت گرفته و وزن آن 1 پوند است، آیپد ایر 20 سانتی متر لاغر تر و 28 درصد سبک تر از نسل چهارم اپل است و 43 درصد از حاشیه های آن نیز کم شده است.
صفحه نمایش رتینا آیپد ایر باعث می شود که صفحات وب، متن، تصاویر و فیلم ها، فوق العاده واقعی تر به نظر بیایند و چیپ A7 قدرتمند باعث افزایش طول عمر باتری شده و کمک به کاهش 24 درصدی حجم آن نسبت به نسخه قبلی کرده است. این در حالی است که عملکرد آن دو برابر و حفظ باتری آن تا 10 ساعت رشد داشته است.

 

در بحث گوشی های موبایل، جایزه بهترین گوشی هوشمند به HTC’s One رسید که یکی از گوشی های هوشمند معرفی شده در سال 2013 بود. با توجه به نظر قضات، “طراحی بزرگ و رابط کاربری بسیار عالی باعث داشتن تجربه ای متفاوت در استفاده از این گوشی می شود.”

LG نیز جایزه تولید کننده دارای بیشترین نوآوری (Most Innovative Device Manufacturer) را برای امسال به خانه برد چراکه نو آوری های این شرکت برای امسال قابل توجه بود.

Nokia 105 نیز به نام بهترین گوشی Entry-Level یا Featurephone نامگذاری شد و Lumia 520 نیز بهترین گوشی ارزان قیمت را به خود اختصاص داد. Simogo Handelsbolag’s Device 6 با قیمت 2.99 دلار در اپل استور، عنوان بهترین بازی سرگرمی را با توجه به طراحی نو آورانه خود به دست آورد.

بهترین تبلت

کوک توضیح می دهد که چرا هیچ چیز نمی تواند جای تبلت اپل را بگیرد:

در حال حاضر بیش از یک میلیون برنامه برای iOS وجود دارد. ما بیش از نیم میلیون برنامه را نیز برای آیپد بهینه سازی کرده ایم. که نیم میلیون در برابر 1000 برنامه برای تبلت های اندروید قابل مقایسه نیست. این یکی از دلایلی است که من به تبلت های اندرویدی با لفظ “crappy”یاد می کنم چرا که این تبلت ها چیزی بیشتر از گوشی های هوشمند ندارد.

کوک همچنین بر این باور است که در نهایت بیزینس تبلت ها از بیزینس کامپیوتر ها پیشی خواهد گرفت.

کوک گفت: “هنوز هم کامپیوتر های بسیاری به فروش می رسد اما تعداد زیادی از کاربران تجربه بهتری در استفاده از آیپد نسبت به یک کامپیوتر داشته اند.”

idownloadblog