استفاده از آلیاژ بسیار محکم‎تر برای طراحی بدنه آیفون 6 اس

گوشی‎های جدید Galaxy S6 و S6 edge از آلیاژ آلومینیوم درجه‎ی 6013 استفاده می‎کنند، در حالیکه اکثر گوشی‎‎های هوشمند دیگر از جمله، آیفون 6 و 6 پلاس، از آلیاژ نامرغوب تر درجه‎ی 6063 استفاده می‎کنند که در حقیقت در یکی از علمی ترین توضیحات در رابطه با پدیده‎ی bendgate# آیفون 6 پلاس استفاده شده بود.

Apples-chassis-maker-hints-at-a-much-tougher-alloy-for-the-iPhone-6s-design
در حالیکه آلیاژ 6013 بالاترین حد یعنی 7075 نیست، هنوز برای درست کردن چیز‎هایی استفاده می‎شود که باید سبک و بادوام باشند نظیر بدنه‎ی هواپیما، ماشین‎ها، قایق‎های تفریحی، دوچرخه‎های کوهستان و موارد دیگر.

در حقیقت آلومینیوم 6013، 1.5 برابر به نسبت نوع آلومینیومی که در آیفون‎های فعلی استفاده شده است قوی تر و 1.2 برابر در برابر خراش مقاوم تر می‎باشد.

ولی با توجه به اظهار نظری که از دهان Catcher، یکی از تولید کنندگان اصلی بدنه‎های فلزی در رفته است، چنین چیزی در حال تغییر است، تولید کننده‎ای که پشت طراحی یکپارچه‎ی مشهور HTC به عنوان مثال، و همچنین بدنه‎های سبک و نازک خط محصول آیپد قرار دارد.

Allen Horng از بخش تکنولوژی این تولید کننده چشم انداز کاری این شرکت را برای سه ماهه‎ی بعدی از صاف بودن به سمت بالا بودن پیش بینی کرده است، یعنی اشاره به سفارشات جدید دارد که این شرکت برای بدنه‎ی نوت بوک و گوشی‎ هوشمند همراه دریافت می‎کند چنان که او می‎گوید “به لطف تولید بی نقص تر و سفارش‎های زیاد برای قالب‎های فلزی برای پروژه‎های جدید ما، ما حالا پیش بینی می‎کنیم که سه ماهه‎ی بعدی به نسبت این سه ماهه‎ی فعلی، بهتر خواهد بود”.

صبر کنید، پروژه‎‎های “جدید” ؟ با توجه به اینکه اکثر گوشی‎های جدید کمپانی‎ها خبر عرضه‎شان اعلام شده است، جناب Horng شاید خیلی خوب دارد

به آیفون‎های در پیش 6 اس و 6 اس پلاس اشاره می‎کند،

که اگر همه چیز طبق روال پیش برود، آماده سازی نهایی تولید آن‎ها همزمان با صحبت‎های ما باید شروع شده باشد.

پر و بال پخشیدن به این شایعه از آنجایی می‎آید که مدیر ارشد اجرایی کمپانی Catcher مشکلاتی را در رابطه با بررسی فرآیند یکی از مشکلات گوشی همراه هوشمند خود گزارش داده است، که شامل “یک اصلاح سطحی ماده‎ی فلزی سخت تری می شود که از فرآیند‎های سنتی قالب گیری فلزی انجام آن مشکل تر است و سرعت نتیجه گیری را در شروع چرخه‎ی تولید کاهش پایین خواهد آورد.
واقعا چه چیزی می‎تواند باشد؟ آیا می‎تواند این باشد که اپل ممکن است از آلومینوم سری 7000 می‎خواهد برای بدنه‎ی آیفون‎های نسل بعد این بار استفاده کند،

همانطور که قبلا این حدس زده می‎شد؟

ممکن است اینچنین هم باشد چون این آلیاژ همان ویژگی‎هایی را دارد که جناب Horng با گفتن “ماده‎ی فلزی سخت‎تر” نگرانی در رابطه با آن داشت.

محض کنجکاوی باید گفت که آلومینیوم سری 7075 دارای روی به عنوان عنصر اساسی آلیاژ است، و در دوچرخه‎ها، چوب‎های اسکیت، تجهیزات کوه نوردی و حتی تفنگ مدل M16، استفاده می‎شود چون تقریبا همان قدرت قابل انبساط فولاد را دارد و در همان حین سبکی و بادوامی خود را حفظ می‎کند.

اگر Catcher واقعا در حال استفاده از آن در بدنه‎ی واحد‎های گوشی اپل باشد،

آیفون 6 اس و 6 اس پلاس می‎توانند یکی از محکم ترین گوشی‎های یکپارچه‎ی تشکیل شده از آلومینیوم تا الان باشند، و در این فرآیند از گلکسی اس 6 جلو بزنند.