اپل آپدیت OS X 10.9.3 را با چند ویژگی جدید عرضه کرد

زمان زیادی تا کنفرانس توسعه دهندگان نمانده و اپل تقریبا دو هفته قبل از این مراسم یعنی امروز آپدیت جدیدی برای سیستم عامل مک OS X منتشر کرده است. آپدیت OS X 10.9.3 حدودا دو ماه در دست توسعه دهندگان در حال آزمایش بوده است و البته نسخه بتای آن هفته پیش منتشر شده بود، خوشحالیم امروز خوشحالیم که به شما خبر دهیم آپدیت جدید اکنون برای دانلود آماده است.

MacBook_Air_2013_500

کاربران Mavericks  می‌توانند هم‌اکنون دستگاه خود را به نسخه OS X 10.9.3 آپدیت کنند. ویژگی‌‌های جدیدی در این نسخه وجود دارد، برای مثال پشتیبانی این نسخه از نمایشگر‌های 4K در مک‌بوک‌های پرو 13 اینچی اواخر سال 2013 و مک‌بوک پرو 15 اینچی با صفحه نمایش رتینا بسیار بهبود پیدا کرده است. بر اساس نکات انتشاری که در مورد این نسخه منتشر شده است، همچنین قابلیت سینک مخاطبین و تقویم بین OS X و iOS دوباره فعال شده است. از بهبود دیگری که دراین نسخه از مک حاصل شده می‌توان قابلیت اطمینان و اعتبار بیشتر کانکشن‌های وی‌پی‌ان با استفاده از IPSec را نام برد.

نکات انتشار آپدیت OS X 10.9.3

mavericks

  • بهبود پشتیبانی از نمایشگر‌های 4k پشتیبانی شده در مک‌بوک‌‌های پرو 13 و 15 اینچی منتشر شده در اواخر سال 2013
  • اضافه شدن قابلیت سینک مخاطبین و تقویم بین دستگاه‌های مک و iOS با استفاده از کابل USB
  • اطمنیان و اعتبار بیشتر کانکشن‌های وی‌پی‌ان با کمک  IPsec
  • نسخه 7.0.3 مرورگر سافاری

نسخه اولیه و بتای آپدیت OS X 10.9.3 از نمایشگر‌های با کیفیت بالای 4k با فعال کردن HiDPI در نمایشگر موجود بر روی مک‌بوک‌های پرو رتینا پشتیبانی می‌کرد. قطعا این ارتقای کیفیت و پشتیباین بهتر از این نمایشگر باعث خوانا تر شدن متون والمنت‌های مختلف صفحه نمایش خواهد شد.

توجه‌های زیادی به OS X 10.10 و تغییرات و ویژگی‌های جدید این سیستم عامل می‌باشد. به احتمال فراوان OS X 10.10 در WWDC و در تاریخ 12 خرداد رونمایی خواهد شد و در اختیار توسعه‌دهندگان قرارخواهد گرفت. حتی به گفته گارمن از سایت 9to5mac  گفته می شود که تمرکز اصلی اپل بر روی طراحی نسخه جدید سیستم‌عامل OS X 10.10 بوده و احتمال دارد که در کنفرانس WWDC شاهد تغییرات ظاهری زیادی در iOS 8 نباشم.

پیشنهاد می‌شود آپدیت OS X 10.9.3 را بر روی سیستم‌های خود نصب کنید و منتظر باشید تا اطلاعات تازه‌ای مربوط به نسخه بعدی یعنی 10.10 به شما بدهیم. می‌توانید مک OS X 10.9.3 را از طریق قابلیت Software Updae موجود در مک اپ‌استور دانلود کنید.

اگر سیستم خود را به این نسخه جدید منتشر شده آپدیت کردید در بخش نظرات، دیگاه خود را در مورد این آپدیت با ما در میان بگذارید.

macrumors