درخواست اپل از برنامه نویسان برای آماده سازی برنامه اپل واچ

اپل در زمان ارائه ی iOS نسخه ی ۸.۲ و همینطور Xcode 6.2 بتا، کیت توسعه دهندگان ساعت هوشمند خود اپل واچ موسوم به WatchKit SDK را نیز منتشر کرد تا با استفاده از آن برنامه نویسان شخص ثالث بتوانند اپ های موردنظرشان را برای ابزار پوشیدنی اپل واچ  مورد بحث توسعه دهند.

به نظر می رسد شرکت اپل از برخی توسعه دهندگان و برنامه نویسانی که شراکت در اپل واچ را بر عهده گرفته اند در خواست کرده است که برنامه های آیفون را که برای سازگاری با اپل واچ طراحی شده است تا اواسط ماه فوریه آماده کنند و وارد آپ استور نمایند.

به گفته یک منبع تخصصی مربوط به اپل با یکی از شرکای بزرگ خود قرار گذاشته است که کیت های آی او اس را با نرم افزار پشتیبانی به نام WatchKit را تا تاریخ 12 فوریه راه اندازی کرده و وارد آپ استور نماید.

این هنوز مشخص نشده است که آیا اپل از سایر توسعه دهندگان و برنامه نویسان نیز در کنار این شریک بزرگ خود درخواست آماده سازی نرم افزارهای اپل واچ را کرده است یا نا ، اما این یک موضوع حتمی است که شرکت اپل تا آن تاریخ بسیاری از برنامه ها را تست کند و مطمئنا در تست های نرم افزاری به این موضوع توجه بیشتری می کند که عمر باتری اپل واچ در اولویت قرار گیرد زیرا دغدغه این روزهای شرکت اپل همین موضوع می باشد.

applewatch2-250x296

همچنین اپل قصد دارد کاری کند که در صورت استفاده از برنامه های غیراپل نیز در این کیت ها باتری  دستگاه و باتری آن لطمه ای نبیند. طبق جزئیاتی که امروز به دست ما رسیده است هزاران نفر از کارکنان شرکت اپل روزانه دستگاه را تست می کنند تا پیش از راه اندازی آن در ماه آوریل انواع برنامه ها را برای آن طراحی کنند.

تیم کوک نیز در زمان ارائه گزارش مالی اخیر اپل در روز سه شنبه تائید کرد که اپل واچ طبق برنامه از پیش تعیین شده در ماه آوریل (اوایل بهار) آماده عرضه خواهد بود و در کنار آن یک نسخه جدید از WatchKit در اختیار توسعه دهندگان قرار خواهد گرفت.

این نیز ممکن است که اپل از برنامه های این شرکای خود که دارای مشخصات مفصل می باشد برای نمایش در آینده و روز رویداد عرضه اپل واچ به منظور آشنا کردن کاربران با این دستگاه استفاده کند. Apple Pay یک برنامه عملکردی کلیدی در اپل واچ می باشد ، که به کاربران اجازه می دهد آن را بر روی مچ دست خود ببندند و از آن به عنوان کارت اعتباری خود استفاده کنند. طبق گفته ها در این دستگاه سنسورهای biometrically طراحی شده است که یک بار تماس با پوست دست فرد را شناسایی کرده و بار دیگر فقط با دست صاحب حساب و اپل واچ به عنوان کارت اعتباری کاربرد خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت اپل آقای تیم کوک اعلام کرده است که قرار است تا ماه فوریه اپل واچ را وارد بازار کند و قیمت پایه آن طبق آنچه که قبلا گفته شده بود حدود 349 دلار می باشد.

macrumors