پیش از رونمایی آیفون 6،یک سوم گوشی‌ها از 5 اینچ بزرگترند

تقریبا مطمئن شده‌ایم که آیفون بعد دارای صفحه نمایش بزرگ 4.7 اینچ خواهد بود و به تازگی مشخصاتی از رزولوشن این گوشی هوشمند نیز مشخص شده است که احتمالا دارای 906 × 1704 با تراک پیکسل 416 خواهد بود. امروز موسسه تحقیقاتی Canalys گزارشی منتشر کرده که خبر از موضوعی جالب و باور نکردنی می‌دهد. در این گزارش آمده که در سه ماهه اول سال 2014 نزدیک به یک سوم گوشی‌های هوشمند فروخته شده صفحه نمایشی بزرگتر از 5 اینچ داشته‌اند.

90 میلیون واحد از گوشی‌های هوشمند در سه ماهه اول سال 2014 با افزایش اندازه‌ای و بزرگتر از 5 اینچ فروش رفته‌اند. صفحه نمایش‌های بزرگ به سرعت در میان علاقه مندان به گوشی‌های هوشمند در حال گسترش و فراگیری است و همگی دوست دارند اپلیکیشن‌های فوق العاده خود را تا جایی که می‌شود بر روی صفحه نمایش بزرگ تر داشته باشند و از این بزرگی صفحه نمایش لذت ببرند.

اسناد داخلی مربوط به دعوای پتنتی اپل و سامسونگ نشان می‌دهند که شرکت اپل از علاقه وافر و روز‌ افزون کاربران به صفحه نمایش بزرگتر کاملا آگاه است، و تصمیم گرفته آیفون 6 را با صفحه نمایش بزرگتر 4.7 و 5.5 اینچی آماده و برای رقابت به بازار مصرف عرضه کند.

canalysscreensize

رشد گوشی‌های 5 اینچ و بزرگتر چقدر بوده؟

اسمارت فون‌های با اندازه صفحه نمایش 5 اینچ و بزرگتر نزدیک به 369% رشد داشته‌اند. این رقم بسیار نسبت به سایز‌های دیگر گوشی‌های هوشمند بسیار بیشتر است. ذکر این نکته لازم است که این نتایج به صورت جهانی است و تنها در یک کشور خاص بدست نیامده است.

با دیدن این نتایج تنها می‌توان یک شرکت را پیشرو این بخش به خاطر آورد و ان سامسونگ است، سامسونگ نیاز‌های کاربران با صفحه نمایش بزرگتر تغییر داد و هر روز گوشی‌هایی با صفحه نمایش بزرگتر از 5 اینچ و حتی 6 اینچ معرفی و عرضه کرد.

اکنون کاربران بزرگترین خواسته‌شان از شرکت اپل بزرگ‌تر شدن صفحه نمایش است و می‌خواند که اپل با صفحه نمایش‌های بزرگتر بازار را متلاطم کند و جانی دوباره به خرید آیفون‌های خود دهد. اگر شایعات درست باشند احتمالا تا اواخر امسال اپل وارد بازار فبلت‌ها می‌شود و با آیفون 6 بزرگتر 5.5 اینچی موسوم به آیفون ایر به جنگ فبلت‌‌های پیشرفته بازار خواهد رفت.

همانطور که در شکل بالا نیز مشاهده می‌کنید، 66 درصد گوشی‌های هوشمند فروخته شده اندازه 5 اینچ به پایین دارند، اندازه‌های بین 5 تا 5.4 اینچ 22 درصد هستند، اسمارت فون‌های با اندازه 5.5 تا 5.9 اینچ ده درصد بازار را گرفته‌اند و بالاخره گروه آخر که سخت می‌توان آن‌ها را گوشی نامید با اندازه 6 اینچ و بالاتر درصدی ناچیز را در اختیار گرفته‌اند.

همانطور که قبلا گفتیم منتظر آیفون نسل ششم با اندازه‌های 4.7 و 5.5 اینچ هستیم. احتمالا نسخه 4.7 اینچی رزولوشن عالی 960 × 1704 را داشته باشد.

macrumors