Best Buy از ابتدا اقدام به فروش ساعت اپل نمی‎کند

چند ساعت مانده به نشست خبری اپل، خبرگزاری رویترز گزارش داد که یکی از بزرگ‎ترین فروشندگان محصولات اپل، Best Buy، احتمالا از ابتدای عرضه این پوشیدنی در ماه آوریل آن را عرضه نمی‎کند. Best Buy این خبر را تایید نکرده است اما رویترز به “منبعی با اطلاع مستقیم از موضوع” استناد می‎کند.

6

موضوع این نیست که Best Buy نمی‎خواهد اولین هجوم اپل به بازار پوشیدنی‎ها را بفروشد، بلکه این اپل است که قضیه را کنترل می‎کند. اخبار منتشره حاکی از آن است که این شرکت مستقر در کوپرتینو (Cupertino) در نظر دارد بر توزیع و فروش اولیه محصول با شدت بیشتری نظارت کند، که باعث شده‎است بسیاری از خرده‎فروشان از زمان و یا حتی امکان فروش این محصول بی‎خبر باشند.

ساعت اپل اولین محصول این شرکت است که خریداران پیش از خرید باید آن را بپوشند و اندازه مناسب را انتخاب کنند و اساسا این محصول باید به عنوان یک جواهر به آن‎ها فروخته شود. پیش از این گزارشاتی منتشر شده بود که کارکنان فروشگاه‎های اپل آموزشهای وسیعی را در مورد چگونگی فروش ساعت اپل- گونه‎ای از محصول که تا کنون به مشتری نفروخته‎اند- دیده‌اند.

ون بیکر (Van Baker) قائم‎مقام تحقیق و پژوهش در شرکت تحقیقات فناوری گارتنر (Gartner Inc) در گفتگو با رویترز عنوان کرد: ” اپل دارد محتاطانه رفتار می‎کند. مجهولات زیادی راجع به نحوه عملکرد این محصول وجود دارد.”

بعلاوه، خرده‌فروشان دیگری چون Macy’s، Saks 5th Avenue، Bloomingdales و Barney’s هم اعلام کرده‎اند که هیچ برنامه‎ی فوری برای عرضه این ساعت ندارند. اپراتورهای بزرگ موبایل نیز تاکنون در این مورد صحبتی نکرده‎اند.

تیم کوک (Tim Cook)، مدیرعامل اپل، پیش از این گفته‎بود که ساعت این شرکت در ماه آوریل برای فروش عرضه می‏شود. جزئیات بیشتر مانند قیمت در نشست خبری “پیش از بهار” این شرکت در روز دوشنبه اعلام خواهدشد.