اپلیکیشن Shoot بیت تورنت برای انتقال فایل‌های حجیم

در این زمانه‎ای که حملاتی با حمایت دولت به سوی حریم خصوصی و گوش فرا دادن به تبادلات دیجیتالی ما صورت می‎گیرد، امنیت فوق‏العاده ضعیف در اکثر اپلیکیشن‎های

به اشتراک گذاری من را به شدت عصبانی می‎کند. مگر اینکه شما از iMessage یا یکسری معدود سرویس دیگر استفاده کنید، وگرنه بررسی ارتباطات شما خیلی آسان خواهد بود.

بنابراین چرا ریسک را قبول کنیم و روش به اشتراک گذاری دستگاه به دستگاه را هر زمان که ممکن است، قبول نکنیم؟

با آنکه ویژگی AirDrop سیستم‎های iOS عالی است، ولی باز هم چیز‎های زیادی را انسان دوست دارد در آن وجود داشت. AirDrop بسیار قابل اعتماد نیست، از عهده‎ی فایل‎های رسانه‎ای حجیم بر نمی‎آید و برای پلت فرم‎های دیگر موجود نیست، در نتیجه به اشتراک گذاری عکس با دوستی که آندروید دارد رویایی بیشتر باقی نمی‎ماند.

اینجاست که BitTorrent وارد می‎شود، یکی از متداول ترین پروتکل‎ها برای انتقال فایل‎‎های حجیم. اپلیکیشن موبایل جدید آن‎‎ها که از تکنولوژی نظیر به نظیر استفاده می‎کند Shoot نام دارد که می‎تواند به شما در به اشتراک گذاری دسته‎ای از فایل‎های تصویری و ویدیویی به صورت مستقیم، بین چندین دستگاه، بدون توجه به نوع دستگاهی که استفاده می‎کنید و شبکه‎ای که قرار دارید، کمک کند.

این اپلیکیشن که براساس موتور همگام سازی ثابت شده‎ی بیت تورنت به طور کامل از ابتدا ساخته شده است از رمزنگاری استفاده می‎کند و می‎تواند فایل‎هایی با حجم گیگابایت را به آسانی و با امنیت انتقال دهد تا داده‎های شما کاملا شخصی و در حریم خصوصی شما باقی بماند.

این اپلیکیشن حول رفتار ناگهانی ساخته شده است و نیاز به این دارد که دستگاه‎ها در نزدیکی یکدیگر باشند، در نتیجه راه حلی عالی برای به اشتراک گذاری در

کنسرت‎ها و جشن تولد‎ها، در تعطیلات و بسیاری از موارد بی شمار دیگر محسوب می‎شود.

آن‎ها در یک ایمیل به من می‎گویند که “این اپلیکیشن به خوبی از تکنولوژی توزیع شده استفاده می‎کند، یک تجربه‎ی کاملا خصوصی فراهم می‎کند که کاربر آن‎ را می‎تواند

بدون نیاز به ایجاد یک رابطه با ما به عنوان یک کمپانی، کنترل کند.”

با اپلیکیشن Shoot، ارسال چندین عکس و ویدیو در اندازه‎ی بزرگ به صورت مستقیم به یک یا چند دستگاه در آن واحد مثل آب خوردن می‎ماند. و از آنجاییکه همه چیز مستقیما بین افراد و دستگاه‎ها رخ می‎دهد، این اپلیکیشن بسیار سریع عمل می‎کند.

به دنبال باز کردن این اپلیکیشن، فقط روی Send آهسته ضربه بزنید، تصاویر و ویدیو‎های خود را از کتابخانه انتخاب و افرادی که می‎خواهید با آن‎ها به اشتراک بگذارید را با اسکن کردن کد QR که روی صفحه برای شروع انتقال فایل‎ها ظاهر می‎شود، در اختیار داشته باشید.

مجددا، باید گفت که این اپلیکیشن از موتور همگام سازی بیت تورنت استفاده می‎کند بنابراین فایل‎های بزرگ را بدون مشکل می‎توان ارسال کرد و آن‎ها مستقیما

بین هر تعداد دستگاه بدون نیاز به عبور از سیستم ابری، انتقال داده می‎شود.

سعی کنید یک فایل ویدیویی 3 گیگابایتی را با کاربر آیفون دیگری با استفاده از AirDrop ارسال کنید و مشاهده خواهید کرد که منظور من چه چیزی است. بهتر از همه، این اپلیکیشن برای iOS, Android و Windows Phone موجود است.

چون اپلیکیشن‎های بین پلت فرمی نظیر Bump، که اندکی بعد از اینکه گوگل آن‎ها را خرید در جهت خاصی هل داده شدند، اندک هستند و خیلی کم نظیر آن‎ها دیده

می‎شود، اپلیکیشن‎هایی نظیر Shoot چالش ارسال صد‎ها عکس و ویدیویی طولانی را، زمانی که شما iOS دارید و دوست بغل دستی شما دارای یک گوشی آندرویدی است، به خوبی حل می‎کنند.

Shoot از یک قاعده‎ی freemium پیروی می‎کند، یعنی یک خرید 1.99 دلاری درون اپلیکیشنی برای یکبار نیاز است تا ارسال نامحدود بعد از ارسال اولین سه ارسال شما، فعال شود (دریافت فایل‎ها همیشه رایگان است).

این اپلیکیشن 19.2 مگابایتی نیاز به آیفون، آیپاد تاچ یا آیپدی با iOS 8.0 یا بالاتر دارد و برای رزولوشن‎های صفحه‎ی نمایش آیفون 5، آیفون 6 و آیفون 6 پلاس، بهینه سازی شده است.

اپلیکیشن Shoot بیت تورنت به رایگان در اپ استور موجود است.