برانتو به شما امکان دید 360 درجه منزلتان را می‎دهد

دستگاه‎هایی مانند Netatmo Welcome یا Blacksumac Piper می‎توانند یک نمای ویدئویی زنده از خانه به شما نمایش دهند، اما فقط از یک زاویه خاص. Branto Orb که به تازگی از آن رونمایی شده، با این وجود، می‎تواند اتاق را به صورت 360 درجه ببیند. مجموعه‎ای از ویژگی‎های ارتباطی، امنیتی و هوشمند در این دستگاه جمع شده.

1.branto-remote-presence-security-automation-device@2x
Branto Orb یکی از دستگاه‎هایی است که به شما امکان نظارت، ارتباط و کنترل خانه را می‎دهد. گرچه از جهات مختلفی کاربرد دارد، چند کاره بودن این دستگاه‎ها باعث می‎شود نتوان به راحتی ویژگی‎های آنها را خلاصه کرد.

برانتو Orb خود را بارها به عنوان یک ” سیستم خانگی هوشمند وایرلس” و یک “دستیار شخصی هوشمند” توصیف کرده. این شرکت می‎گوید سطح بسیار بالایی از ارتباطات به همراه کنترل از راه دور کامل را ارائه می‎دهد و طرحی شده تا “فشرده، قابل حمل و خوش فرم” باشد.

ویژگی که Orb را از رقبایش متمایز می‎کند، دارا بودن یک دوربین فول اچ دی متحرک است که می‎تواند 360 درجه بچرخد و بالا و پایین را نیز نشان می‎دهد.

این باعث می‎شود کاربر بتواند همه اتاق را ببیند، و به همراه امکان ارتباط دوطرفه، ابزار مناسبی برای چک کردن خانواده وقتی خانه نیستید خواهد بود.

2.branto-remote-presence-security-automation-device-3@2x

ویدئو را می‎توان از طریق یک برنامه برای اندروید یا iOS به موبایل کاربر ارسال کرد. برنامه‎ای که امکان کنترل از راه دور دوربین را نیز به کاربر می‎دهد، که وقتی با خانواده در حال مکالمه هستند یا وقتی از دستگاه برای ویدئو کنفرانس استفاده می‏کنند، بتوانند خودشان انتخاب کنند به چه کسی نگاه کنند.

Orb را می‎توان برای کاربردهای خاصی نظیر تماس تصویری با Miracast یا AirPlay به تلویزیون نیز متصل نمود.

ویژگی‎های Orb همچنین به این دستگاه امکان تبدیل شدن به یک ابزار امنیتی خانگی را نیز می‎دهد. دوربین ویدئویی آن قابلیت دید در شب دارد، و دستگاه دارای سنسورهای تشخیص حرکت و صوت نیز هست.

در صورت تشخیص حرکت یا صدای مشکوک، کاربر از طریق برنامه موبایل بلافاصله مطلع خواهد شد و تصاویر ویدئویی برای بررسی مستقیم در اختیار کاربر قرار خواهد گرفت.

کاربران می‎توانند کاربردهای مشابه را با کنترل از راه دور Branto Orb انجام دهند. کنترل اینفرارد دستگاه باعث می‎شود بتوان تلویزیون یا سیستم گرمایش و سرمایش را وقتی در خانه نیستید کنترل کنید (یا حتی می‎تواند جایگزینی برای ریموت کنترل‎های عادی باشد).

و Smart Appliances Control به کاربر امکان کنترل دستگاه‎های مانند چراغ، سوکت‎ها و ترموستات‎ها را می‎دهد.

3.branto-remote-presence-security-automation-device-4@2x

از Orb می‎توان برای ضبط ویدئو استفاده کرد، مثلا در جشن تولدها، و کاربران می‎توانند شبکه‎ای با حداکثر چهار Orb برای مانیتور کردن قسمت‎های مختلف منزل به وجود آورند.

کاربران همچنین می‎توانند از طریق اسپیکر داخلی این دستگاه یا اسپیکر بیرونی که دستگاه به آن متصل است، به پخش موسیقی، رادیو و کتاب صوتی اقدام کنند.

Orb از طریق سوکت کوچکی که به باتری داخلی 3,000 mАh متصل است شارژ می‎شود، این باتری با توجه به میزان استفاده کاربر می‎تواند حدود 3 تا 12 ساعت دوام بیاورد.

دستگاه دارای 16 گیگابایت حافظه داخلی است که می‎توان آن را تا 64 گیگابایت افزایش داد و محتوا را می‎توان به صورت آنلاین روی ابر نیز ذخیره کرد.

Orb از اتصال با ZigBee 2.0 ، وای فای و بلوتوث پشتیبانی می‎کند.

اکنون سازندگان در حال جمع آوری بودجه مورد نیاز برای تولید انبوه دستگاه هستند، در حال حاضر می‎توانید در واحدهای 279 دلاری به ساخت دستگاه کمک کنید.

اگر همه چیز مطابق برنامه ریزی انجام شده پیش برود، رونمایی از دستگاه در ماه دسامبر امسال محقق خواهد شد.