اپل از باگ موجود در پیوست ایمیل iOS 7 آگاه است

به تازگی باگی در iOS 7 پیدا شده که امکان رمزنگاری پیوست ایمیل‌ها را از این سیستم عامل سلب کرده است. قبل از اینکه باعث هراس شما شود یا اینکه فکر کنید در معرض خطر حمله هکر‌ها هستید باید چند نکته را توضیح دهم. هکر‌ها به سه شکل می‌توانند از طریق این باگ به گوشی شما حمله کنند; 1) دستگاه شما را بدزدند 2) با دور زدن پسورد یا رمز عبور شما یا به وسیله  jailbreak-bypass وارد گوشی شما شوند 3) در حال حاضر آیفون 4s و آیفون‌‌های بالاتر که iOS 7.1 را اجرا می‌کنند در معرض خطر نیستند.

ios 7.0.4

زمانی که از اپل در مورد این باگ پرسیده شد، در بیانیه‌ای شرکت اپل گفته:

ما از این مشکل آگاه هستیم و در آپدیت‌های نرم‌افزاری بعدی سعی در رفع این مشکل داریم و هم‌اکنون نیز برای برطرف کردن آن در حال کار هستیم.

این باگ در ابتدا توسط Andreas Kurtz گزارش شده است:

زمانی که آیفون 4 خود را به تازه‌ترین نسخه سیستم عامل iOS یعنی نسخه 7.1 یا 7.1.1 ریستور کردم و اکانت اول ایمیل IMAP را تنظیم کردم، تعدادی از ایمیل‌ها و پیوست ها در اختیار من قرار گفت. بعد از آن دستگاه را خاموش کردم و به فایل‌سیستم دستگاه وارد شدم. در نهایت زمانی که اطلاعات پارتیشن iOS را مونت کردم و وارد پوشه ایمیل شدم، در این فولدر همه پیوست‌های ایمیل را بدون هیچ رمزنگاری و امنیت یافتم و همگی براحتی قابل دسترسی بودند.

همچنین  آقای Kurtz مدعی است که موفق شده این آزمایش را بر روی آیفون 5s و آيپد 2 که iOS 7.0.4 را اجرا داشته‌اند اجرا کند، البته ادعایی در باب اجرای این آزمایش در iOS 7.1.1 مطرح نشده است. بنابراین هر کسی که آیفون 4S با تراشه A5 اپل به بالاتر و یا iOS 7.1.x به بالاتر را بر روی دستگاه خود اجرا دارد در معرض آسیب پذیری از این باگ نیست.

همچنین کسانی که آیفون 4 با چیپ پردازشی A4 اپل یا قبل‌تر را دارند نباید زیاد واهمه‌ای داشته باشند زیرا فقط در همان سه صورت گفته شده در اول مطلب، ممکن است در خطر باشند، در غیر این صورت راهی برای دزدیدن پیوست ایمیل ها نخواهد بود. به این معنی که یک هکر یا باید دستگاه شما را بدزد یا اینکه پسورد یا پسکد شما را بدست آورد.

اپل چندی پیش iOS 7.1.1 را به منظور رفع باگ های مختلف از جمله باگ های امنیتی ارائه کرد. نسخه‌های زیر شاخه دیگر پیشین iOS 7 در معرض این خطر هستند پس اگر امنیت ایمیل‌ها برایتان مهم است به آخرین زیر شاخه منتشر شده از سیستم عامل iOS یعنی iOS 7.1.1 مهاجرت کنید.

imore