کاربران تجاری اندروید را به مقصد آی او اس ترک می‌کنند

تا همین چند سال پیش بسیار سخت بود کاربری را پیدا کرد که یک گوشی هوشمند به همراه صفحه کلید QWERTY در دست داشته باشد و اگر پیدا می شد قطعا آن گوشی بلکبری بود. زمانه و دوران عوض شده است، با این حال، در حال حاضر رقابت بر سر مزیت‌هایی است که هر کدام از شرکت‌های سازنده گوشی و تبلت برای کاربران خود فراهم می‌کنند. پیشرفت اخیر تکنولوژی باعث پیشرفت صنعت و تکنولوژی موبایل شده است، در تجزیه و تحلیل اطلاعات بدست آمده مربوط به ترجیحات بین 100 شرکت و بخش های مختلف صنعتی نسبت به سیستم‌عامل‌های گوشی هوشمند نشان می‌دهد که آی او اس پلتفرم مورد علاقه کاربران و با اختلاف بسیار زیاد نسبت به رقیبان خود قرار دارد.

از دیدگاه دستگاه‌های مختلف، ما در این سه ماهه گذشته فعالیت و جنب و جوش بیشتری در بخش سیستم عامل آی او اس می‌بینیم، البته باید بگوییم که قبل از این سه ماه دو مدل آیفون جدید به بازار وارد شده است.

شرکت اپل می‌گوید:

همانطور که مشخص است بسیاری از سازمان‌ها در حال مهاجرت از بلکبری هستند و می‌خواهند تقاضای کاربر نهایی را پاسخ دهند و همچنین به سمت سیستم عامل‌های جدید همچون آی او اس و اندروید حرکت کنند و البته این شرکت‌ها در پی یافتن راه حل میان- پلتفرمی هستند تا مسئله امنیت در اطلاعات و دستگاه‌ را حل کنند.

بیشتر کاربران شرکت به دستگاه خود برای انجام ویرایش‌های متنی وابسته شده‌اند، و این یکی از اپلیکیشن‌های دستگاه است که بیشترین استفاده را دارد.

good-630x343

سهم آی او اس

آی او اس توانسته سهم 73 درصدی از فعالیت به همراه این دستگاه در طول سه ماهه گذشته بدست‌ آورد، و 1 درصد بیشتر از سه ماهه قبل و 4 درصد بیشتر نسبت به همین مدت مشابه در سال قبل. فعالیت به وسیله دستگاه‌های اندرویدی 1 درصد کاهش پیدا کرده و الان در 26 درصد قرار دارد. ویندوز فون، در عین حال تنها 1 درصد از از تمام فعالیت‌های گوشی‌های هوشمند را در دست دارد و این تا حدودی شگفت‌ آور است و مشخص است که ویرایش اسناد پراستفاده‌ترین اپلیکیشن در این دستگاه است، و همچنین یکی از نقاط قوت پلتفرم‌های ماکروسافت نیز همین مورد است.

تبلت های اندرویدی

91.4 درصد از فعالیت به همراه تبلت‌ها در این سه ماه در اختیار آی او اس بوده است، و این در حالی است که تنها 8.6 درصد استفاده تبلت‌ها به وسیله تبلت‌های اندرویدی انجام شده است که مطمئنا دلیل این مورد تکنولوژی عالی در تبلت‌های آی او اس است. البته این حقیقت وجود دارد که فعالیت به همراه تبلت‌های آی او اس در سه ماهه آخر سال گذشته 19 درصد کاهش داشته است، در حالی که اندروید تنها 2 درصد دچار کاهش شد و البته ممکن است ویندوز RT یا ویندوز 8 دارای سهمی شده‌اند و آن را نشان نداده‌اند.

از آنجا که از تبلت‌های آیپد‌ بیشترین استفاده می‌شود، جالب است اشاره کنیم تا کجا و چه بخش هایی استفاده از این دستگاه گسترش پیدا کرده است. 46.8 درصد از فعالیت‌های شرکت‌های خدمات مالی، 13.8 درصد از بنگاه‌های کسب و کار و خدمات حرفه‌ای که شرکت‌ها ارائه می‌دهند، 9.4 درصد در بخش توسعه تولیدات، پس از آن دولت و در بخش عمومی 9 درصد، بهداشت و درمان 3.8 درصد، ارتباطات 2.8 درصد، حقوقی 2.4 درصد، سرگرمی، اطلاعات و رسانه‌های مختلف 2.4 درصد، خرده فروشی‌ها 2 درصد و دیگر بخش‌ها 7.6 درصد، این اطلاعات نشان‌دهنده گسترش آیپد در بخش‌های مختلف جامعه است.

اگر بخواهیم از جنبه حمایتی نگاه کنیم: داده‌های حاصل از تکنولوژی دید خوبی از گسترش بخش تجاری به ما میدهند. اما این داده‌ها تنها نمایانگر مشتریان تجاری شرکت هستند. راه‌حل‌های مصرفی دیگری نیز وجود دارد که ممکن است هر کدام نمای فعالیتی متفاوتی داشته باشند.

technobuffalo