فروش بیشتر مک و iOS ها نسبت به تمام دستگاه‌های ویندوزی

هفت سال پس از ورود به بازار گوشی‌های همراه به وسیله آیفون، شرکت مستقر در کوپرتینو توانسته به جایی برسد که فروش دستگاه‌های خود را بیشتر از همه تولید کننده‌های دستگاه‌های ویندوز ماکروسافت کند. این حجم فروش تا همین چند سال پیش برای اپل غیر قابل تصور بود اما فروش مک‌بوک‌ها و نوت‌بوک‌های این شرکت به طور قابل توجهی افزایش پیدا کرده است.

تحلیلی از Benedict Evans می‌گوید، در سه ماهه تعطیلات، اپل توانسته دستگاه‌های آیفون، مک ، آیپد و آیپاد تاچ بیشتری را نسبت به تمام تولید کننده‌های کامپیوتر‌ ویندوزی بفروشد. بر اساس این اطلاعات، این اولین باری است که اپل توانسته در بازار PC، و فروش سخت افزار‌ نسبت به رقبای خود پیشی بگیرد. یا برابر با تمام PC های ترکیبی یعنی ویندوز فون و دستگاه‌های ویندوزی است.

این شرکت بار‌ها گفته بر این باور است که در نهایت بازار تبلت‌ها از بازار PC بزرگتر می‌شود. اگر آیفون را در نظر بگیریم، اکوسیستم دستگاه‌های مجهز به سیستم عامل‌ آی او اس (بدون در نظر گرفتن فروش مک) هم اکنون بسیار نزدیک است تا در واحد فروش بتواند بازار PC را پشت سر بگذارد.

دو سال قبل، ما اشاره کردیم که بخش سخت‌افزار اپل (آیفون، آیپد و مک) توانسته متوسط فروش بیشتری را نسبت به بازار PC بدست آورد و این آمار رو به پیشرفت دقیقا تا به امروز ادامه داشته است. فقط در سه ماهه تعطیلات که به تازگی به پایان رسیده است، اپل توانسته سخت افزار با قیمت متوسط 584 دلار به وسیله آیفون، آیپد، آیپاد و مک بفروشد.

در سه ماهه سوم 2013، یعنی آخرین سه ماهه گذشته‌ای که اطلاعات کامل از آن موجود است، متوسط قیمت فروش PC ویندوزی 544 دلار بوده است. این نشان می‌دهد که اپل نه تنها توانسته دستگاه‌های بیشتری نسبت به تمام پی سی‌های ویندوزی بفروشد بلکه درآمد بیشتری نیز کسب کرده است.

macrumors