رییس کنونیکال:اپل سریع‌تر یاقوت کبود را به کار خواهد برد

بنیان‌گذار کنونیکال  مدعی است که اپل مقدار زیادی صفحه نمایش یاقوت کبود تولید کرده و در نسل آینده آیفون استفاده خواهد کرد.

آیا Mark Shuttleworth مدیر عامل کنونیکال اطلاعات بیشتری در مورد شایعه صفحه نمایش یاقوت کبود اپل دارد که ما خبر نداریم؟

در کنفرانس Town Hall در روز چهارشنبه، مدیر عامل کنونیکال آقای Mark Shuttleworth در مورد صفحه نمایش یاقوت کبود که قرار بود برای اسمارت فون اوبونتو اج (Ubuntu Edge) این شرکت تولید شود، نظرات خودش را بیان کرد. این تصویر نمونه‌ای از این تلفن‌ است که در ژولای 2013 منتشر شد.

ubuntu-edge-edit

او می‌گوید:

اپل بسیار سریع‌تر می‌خواهد عرضه صفحه نمایش یاقوت کبود را شروع کند. ما سه سال بر روی عرضه‌ آن برای صفحه نمایش اوبونتو اج تلاش کردیم.

این اولین اظهار نظر سایت Gigaom در مورد صفحه نمایش از جنس یاقوت کبود نیز می‌باشد.

صحبت‌های او به همین جا ختم نمی‌شود:

این عجیب نیست که چه تعداد از نقشه‌های راه که می‌خواستیم در آینده به دیگران نشان دهیم…اپل اکنون سعی دارد آن‌ها را تبدیل به واقعیت کند و همچنین اپل شروع به توصیف و توسعه آخرین نسل پردازنده‌های تلفن همراه را که در طبقه پی سی‌های دسکتاپ قرار می‌گیرد، کرده است. این یکی دیگر از چیز‌هایی است که ما در آینده برای CPU در حد پی سی‌های دسکتاپ تلفن هوشمند اوبونتو اج نقشه می‌کشیدیم. و اکنون ما در حال تماشای نقشه راه‌هایی هستیم که توسط اپل و دیگر شرکت‌ها کشیده می‌شود. و شرکت‌ سامسونگ اکنون حافظه RAM هایی در محصولاتش به کار می‌برد که ما برای اوبونتو اج پیشنهاد کرده بودیم.

در واقع گوشی هوشمند اوبونتو اج شرکت کنونیکال قرار بود با مشخصات 4 گیگ رم، 128 گیگ حافظه، بوت دوگانه سیستم عامل‌های اوبونتو و اندروید و 4.5 اینچ صفحه نمایش یاقوت کبود همراه باشد. این خصوصیات همان شایعات بسیار متداول در مورد نسل بعد محصولات اپل است، احتمالا آیفون 6 دارای این خصوصیات باشد. احتمال زیادی در به کار بردن صفحه نمایش یاقوت کبود وجود دارد، البته نه شبیه به کریستال یاقوت کبودی که اپل برای شیشه پوششی دوربین عقب آیفون 5S و یا در محل اسکنر اثر انگشت Touch ID به کار گرفته است.

در نوامبر 2013، اپل قراردادی با GT Advanced Technology که تولید کننده یاقوت کبود است به امضا رساند. کارخانه تولید یاقوت کبود در شهر مسا و در ایالت آریزونا آمریکا واقع شده است. گیاه کشت شده در این محل می‌تواند تولید کننده مواد یاقوت کبود باشد. و شایعه‌‌ای وجود دارد که اپل از این مواد برای تولید صفحه نمایش مستحکم آیفون بعدی در سایز 5 اینچی استفاده خواهد کرد.

البته هنوز مشخص نیست که Shuttleworth چگونه از برنامه‌های بین اپل و GT Advanced Technology خبر دارد.

news.cnet