آموزش گرفتن پوکمون‌ها در پوکمون گو

برای گرفتن پوکمون‌ها ابتدا باید آنها را پیدا کنید. این موجودات می‌توانند هرجایی باشند. اگر سمت راست و پایین صفحه را لمس کنید منویی باز می‌شود که محل 9 پوکمون نزدیک شما را در نقشه نشان می‌دهد. پوکمون‌های رنگی شده آنهایی هستند که قبلاً گرفته شده‌اند. به این ترتیب باید برای به دست آوردن پوکمون‌های مشکی که هنوز نگرفته‌اید حرکت کنید.

1299951_1468922051

دقت کنید که در زیر هر پوکمون تعدادی رد پا مشخص شده است که نشان‌دهنده‌ی فاصله‌ی پوکمون از موقعیت شما است اما دقیقاً نشان نمی‌دهد که آن پوکون در کدام جهت نسبت به شما قرار دارد. به این دلیل برای پیدا کردن آنها باید کمی تلاش کنید چراکه در یک مسیر مستقیم و در یک مکان ثابت و مشخص حضور ندارند و افزون بر این، هوشمندانه از مکانی به مکان دیگر جا به جا شده و یا حتی از دست شما فرار می‌کنند.

اما آنچه در بازی پوکمون گو جالب و جذاب است این است که شما تنها بازیکن حاضر در نقشه نیستید! این جمله بدان معناست که ممکن است بازیکن دیگری نیز دقیقاً به دنبال همان پوکمونی باشد که شما به دنبال آن رفته‌اید. بنابر این شما برای به دست آوردن پوکمون‌ها با سایر بازیکنان حاضر در نقشه رقابت کنید.

آنچه برای پیدا کردن پوکمون‌ها بدیهی است و به طور پیشفرض توسط بازیکنان برای تشخیص موقعیت پوکمون‌ها استفاده می‌شود شامل مراحل زیر است:

  • هنگام حرکت، اگر تعداد ردپای زیر پوکمون کمتر شد یعنی در حال نزدیک شدن به پوکمون هستید پس به راه خود ادامه دهید.
  • در صورت مشاهده‌ی افزایش تعداد ردپاها باید بدانید که در حال دور شدن از پوکمون هستید پس مسیر حرکت خود را تغییر داده و ترجیحاً به عقب برگردید.
  • با تکرار مراحل بالا در نهایت به جایی می‌رسید که حدود مکان پوکمون را شناسایی می‌کنید بدین ترتیب به سرعت به سمت پوکمون حرکت کنید تا شانس خود را برای گفتن آن افزایش دهید.