پشتیبانی کدهای اندروید ور از iOS

اگر از حیطه راهکار ساعت پبل (Pebble) خارج شویم، سری ساعتهای هوشمند تحت برند اندروید ور نیز نهایتا با پشتیبانی همزمان از هردو سیستم عامل اندروید و iOS به رقابت با ساعت گرانقیمت اپل‌واچ برخواهندخواست.

1

پلتفرم نرم‌افزاری دستگاههای پوشیدنی گوگل که قدرت خود را از هسته‌ی اندرویدی‌اش می‌گیرد، یک سال پیش بدون پشتیبانی رسمی از iPhone، iPod touch و دستگاههای مبتنی بر پلتفرم مک وارد بازار شد، ولی این شرایط به زودی تغییرخواهدکرد.

توییت اخیر یکی از توسعه‌دهندگان اندرویدی، MohammadAG حاکی از آن است که گوگل در تلاش است که توانایی پشتیبانی از iOS را نیز به اندروید ور بیاورد.
MohammadAG کدی مرتبط با iOS پیدا کردهاست و میگوید:

اندروید ور 4.4 (نسخه 5.0 چک نشده است) حاوی کدهای مرتبط با iOS با اسم کلاس AncsHandler است. به نظر من این نشان می‌دهد که آنها(گوگل) روی این موضوع کار می‌کنند.

— MohammadAG (@MohammadAG) 18 مارس 2015

پیش از این یک وبلاگ فرانسوی گزارش داده بود که گوگل برای سازگارکردن اندروید ور با iOS روی یک اپلیکیشن iPhone کار می‌کند. قبلا چیزی راجع به زمانبندی این کار گفته نشده بود، ولی وجود این کدها نشان‌دهنده توجه گوگل به این مسئله است.

ایده ساعتهای هوشمند اندروید ور سازگار با iOS خیلی هم دور از ذهن نیست چرا که گوگل خود یکی از توسعه‌دهندگان پیشگام اپلیکیشن برای پلتفرم iOS است و عینک هوشمند این شرکت در حال حاضر روی iOS کار میکند.

در ابتدای این ماه، یکی از توسعه‌دهندگان توانسته بود راه‌حلی موقتی پیدا کند که بتوان به وسیله‌ی آن اعلانات مرتبط با تماس‌ها و پیغام‌های iOS را روی ساعتهای هوشمند مبتنی بر اندروید ور مانند ساعت گرد موتورولا موتو360 به نمایش درآورد.

تحلیلگر صنعتی Canalys ماه گذشته گزارش داد که در سالی که پشت سر گذاشتیم، 4.6 میلیون دستگاه پوشیدنی عرضه شده که فقط 720هزار عدد از آنها ساعت هوشمند مبتنی بر اندروید ور بودند. تعدادی از تحلیلگران اذعان دارند که عرضه‌ی اپل‌واچ تنها در سال 2015 ممکن است حتی بیش از 10میلیون عدد باشد.

حال ممکن است پشتیبانی از iOS برای ساعتهای هوشمند اندروید ور به گوگل و شرکایش کمک کند که آمار فروش خود را بهبود بخشند.