مقایسه سهم اپل و سامسونگ از بازار گوشی های هوشمند

تسلط بازار محصولات اپل در ایالات متحده در پایان سال گذشته رکورد شکسته و به 41.8 درصد رسیده است. سامسونگ توانست برای شش ماه از رقیب اصلی خود جلو بیفتد و در ماه دسامبر به یکدیگر گره خوردند و به عنوان یک شرکت کره‌ای توانست 26.1 درصد از بازار را از آن خود کند. البته با در نظر گرفتن سه شرکت دیگر با نام‌های موتورولا، اچ تی سی، ال جی این آمار بدست می‌آید.

 فروش گوشی های هوشمند

در بخش گوشی‌های هوشمند، گوگل به همراه سیستم عامل اندروید هنوز اول است و اپل به همراه آی او اس رتبه دوم را در اختیار دارد. در حالی که سیستم عامل همراه گوگل در پایان 2013 تضعیف شده، اما اپل همچنان راه خود را به جلو باز می‌کند و پیش می‌رود. البته با در نظر گرفتن بلکبری، ماکروسافت و سیمبیان که همگی سهم خود را از دست داده‌اند.

آخرین اطلاعات از comScore که به طور منظم 30000 مشترک تلفن همراه را در ایالات متحده بررسی می‌کند بدست آمده که نشان می‌دهد 156 میلیون آمریکایی از گوشی‌های هوشمند (با 65.2 درصد نفوذ تلفن همراه در بازار) استفاده می‌کنند که در ماه دسامبر تا ماه ژولای 3.2 درصد نیز به آن اضافه شده است.

در طول این سه ماهه سهم هر کدام از این شرکت‌ها به این شکل است:

smartphones_december_2013_comscore

 

 

 

 

 

 

 

 

همانطور که می‌بینید، اپل توانسته 1.2 درصد سهم را از نظر مشترکین تلفن‌ همراه بدست آورد (صعود از 40.6 درصد تا 41.8 درصد) و همینطور سامسونگ (صعود از 24.9 درصد تا 26.1 درصد)، اچ تی سی از رتبه سوم به رتبه پنجم نزول کرد و 1.4 درصد از سهم تلفن‌های هوشمند را از دست داد (سهم 5.7 درصد)، موتورولا 0.1 درصد در سهم خودش نزول کرد (سهم 6.7 درصد)، و ال جی بدون تغییر در سهم 6.6 درصد باقی مانده است.

در حالی که سامسونگ برنامه‌ریزی کرده بود که در ماه‌های می، ژون، ژولای، سمپتامبر، اکتبر و نوامبر سهم بیشتری نسبت به اپل به دست آورد، اما هر دو در ماه تعطیلات به یکدیگر گره خوردند. با توجه به از راه رسیدن آیفون 5s و آیفون 5c انتظار داریم که اپل بتواند سهم بیشتری را کسب کند و ساسونگ با گلکسی s5 دچار بدشانسی شود، اما مصرف کنندگان توجه و علاقه بیشتری نسبت به آیپد‌ها دارند.

اچ تی اس می‌خواهد اسمارت‌فون One خود را ادامه دهد، موتورولا جایگاهش را در رتبه سوم ثابت می‌کند، نه به خاطر اینکه کارش را خوب انجام داده بلکه فقط به این خاطر که به اندازه اچ تی سی بد عمل نکرده است. ال جی می‌خواهد وضعش از این بدتر نشود اما نکسوس 5 نمی‌تواند کمکی کند.

سیستم عامل اپل و سامسونگ

در بخش نرم‌افزار، گوگل حتی با سود ثابت اپل هنوز حاکم بر این میدان است، اندروید در بیشترین ماه‌های سال 2013 سهم خود را از دست می‌داد هر چند در ماه‌های اکتبر و نوامبر توانست قسمتی از سهم خود را برگشت بدهد، اما دسامبر دوباره به وضعیت قبل برگشت:

smartphone_os_december_2013_comscore

 

 

 

 

 

 

 

 

سیستم عامل موبایل گوگل 0.3 درصد از سهم خود را از دست داد (از 51.8 درصد رسید به 51.5 درصد) اما در این میان اپل توانست سهم خود را 1.2 درصد افزایش دهد (از 40.6 درصد رسید به 41.8 درصد، درست شبیه سهمش از تلفن‌های هوشمند).

بلکبری 0.4 درصد نزول کرد (از 3.8 درصد رسید به 3.4)، ماکروسافت 0.2 درصد از دست داد (از 3.3 رسید به 3.1 درصد)، و سیمبیان 0.1 درصد دیگر نیز از دست داد (رسید به 0.2 درصد). درصد اسمارت فون‌های اندروید و آی او اس در ایالات متحده دوباره رکورد شکسته و به سهم 93.3 درصدی از بازار دست یافته است.

thenextweb