مقایسه طرح اولیه آیفون 6 بزرگتر 5.5 اینچی با آیفون 5s

در مطالب گذشته و در پست‌های یک هفته قبل مقایسه‌هایی از نمونه‌های اولیه و طرح های مفهومی آیفون 6 با پرچم‌داران شرکت های مختلف برای شما منتشر کردیم. در واقع منابع کلی این مقایسه‌ها و تهیه ماکت‌های نمونه آیفون 6 سایت Nowhereelse.fr است که در این زمینه بسیار فعالیت دارد. اینطور که به نظر می‌رسد قرار نیست این روند خاتمه یاد و همینطور مقایسه‌ها در شکل و اندازه آیفون 6 با گوشی‌های مختلف در حال انجام است.

مقایسه اندازه طرح اولیه آیفون 6

امروز می خواهیم پا را فراتر از مقایسه آیفون 6 با اندازه 4.7 اینچ بگذاریم، و مدل فیزیکی یا همان طرح اولیه آیفون 6 با اندازه صفحه نمایش بزرگ 5.5 اینچی را این بار در مقایسه با آیفون 5s با اندازه 4 اینچ قرار دهیم. خبر دارید که تعداد انبوهی از کیس‌ها، مدل‌های مفهومی و مدل‌های رندر شده از نسخه 4.7 اینچی آیفون 6 در هفته‌های اخیر منتشر شده‌اند، اما این بار برای اولین بار می‌خواهیم آیفون 5.5 اینچی که فبلت محسوب می‌شود را در مقایسه با پرچم‌دار فعلی اپل قرار دهیم.

55_iphone_6_mockup_5s_front

همانطور که احتمالا تا کنون حدس زده‌اید این طرح اولیه توسط چاپگر‌های سه بعدی پرینت شده که به راحتی می‌توانند با مدل‌های فیزیکی را برای شما پرینت بگیرند. هدف از این مقایسه تنها نشان دادن آیفونی با صفحه نمایش بزرگ 5.5 اینچ در مقابل آیفونی با اندازه 4 اینچ است. طول این مدل 157 میلی متر و پهنای آن  77 میلی متر است، ضخامت این مدل تنها 6.7 میلی متر است. این اندازه بسیار بزرگ تر از آیفون 5s می‌باشد. اما ظاهر و زبان طراحی آن شبیه به آیپاد نسل پنجم می باشد.

همانطور که مشاهده می‌کنید گوشه‌های خمیده طرح اولیه آن بسیار شبیه به آیپاد تاچ است که تفاوت زیادی با آیفون 5s دارد. دکمه‌های تنظیم صدا نیز متفاوتند و بر خلاف طراح‌های اولیه این مدل اطلاعات بهتر و بیشتری را همراه با جزییات دقیق‌تری ارائه می‌دهد.

چندی پیش گفته شد که اپل در تولید صفحه نمایش گوشی‌های هوشمند با کیفیت و بهره گیری از یاقوت کبود با مشکلاتی مواجه است و به تازگی این مورد تکذیب شده و ادعا می‌کنند که اپل توانسته موجودی مورد نیاز خود را فراهم کند. در حال حاضر تب آیفون 4.7 اینچی بسیار بالاست و همه نگاه‌ها به آن دوخته شده و کمتر شایعه و گزارشی از آیفون بزرگتر دیده‌ایم. شایعه‌ای عجیب دیروز مدعی بود که اپل می‌خواهد آیفون 5.5 اینچی را به عنوان آیفون 6s معرفی کند.

55_iphone_6_mockup_5s_side

نمی‌توان به این زودی به شایعات و گزارش‌ها اعتماد کرد و تنها راه چاره صبر کردن برای روشن تر شدن موضوع و در نهایت رونمایی رسمی از آیفون 6 است. امیدواریم هر چه زودتر این اتفاق بیفتد تا ما و شما از دست این شایعات مختلف خلاص شویم.

macrumors