بررسی FirstLetter: یک بازی کلمه‌ای برای اپل واچ

شخصاً در مورد آینده‌ی بازی‌های اپل واچ خیلی هیجان زده‌ام. در عین این که مشتاقم اپ‌هایی را امتحان کنم که زندگی من را راحت‌تر و مدیریت شده‌تر می‌نماید، اما در مورد اپ‌هایی که ساعت هوشمندم را سرگرم کننده‌تر می‌کند هم هیجان زده هستم.

1.FirstLetter-1

FirstLetter یک بازی است که به طور اختصاصی برای اپل واچ طراحی شده. امکان بازی کردن آن بر روی آیفون وجود دارد ولی طراحی مینیمال و ساده‌ی آن برای دستگاه‌های پوشیدنی مناسب‌تر است. امروز ما برای شما یک بررسی از بازی FirstLetter آماده کرده‌ایم.

مفهوم

ایده‌ی پشت این بازی این است که انجام آن سریع و ساده باشد. این بازی برای هر پازل کلمه‌ای به یک تپ نیاز دارد و هر بازی آن نیز تنها یک دقیقه زمان دارد. بنابراین بازی کردن آن بر روی اپل واچ حس نامناسبی نمی‌دهد و اگر ۳۰ دقیقه هم با ساعت خود بازی کنید عجیب به نظر نمی‌رسید.

طراحی

این بازی برای اپل واچ طراحی شده، بنابراین همه چیز بزرگ و به خوبی قابل دیدن است. چند تنظیم هم بر روی آیفون مورد نیاز است. برای مثال، برای بازی کردن با دیگران، باید بازی را از روی آیفون خود به فیسبوک وصل کنید. سپس می‌توانید با دوستان خود یا افراد تصادفی بازی کنید.

مکانیزم طراحی شده به صورتی است که برای هر پازل تنها لازم است یک بار بر روی صفحه تپ کنید، به همین خاطر لازم نیست در اطراف صفحه اسکرول کرده و به دنبال چیزی که می‌خواهید بگردید.

به دلیل این که هر بازی فقط یک دقیقه طول می‌کشد، نیازی نیست که صورت خود در کل طول روز در مقابل اپل واچتان نگه دارید تا بالاترین رکورد را بزنید.

2.FirstLetter-2

گیم پلی

بازی کنندگان در این بازی با انتخاب اولین حرف یک واژه اقدام به حل پازل‌ها می‌کنند. حروف یک کلمه‌ یا عبارت مشخص در سراسر صفحه نمایش می‌یابد. یک نوار تایمر هم در بالای صفحه قرار دارد و به شما یادآوری می‌کند که چه مقدار از زمانتان باقی مانده است.

اگر می‌خواهید ببینید حرفی که انتخاب کردید درست است یا نه روی اولین حرف تپ کنید. اگر صحیح باشد، یک امتیاز می‌گیرید و به پازل بعدی می‌روید. اگر حدس شما غلط باشد، امتیازی نمی‌گیرید، پاسخ مشخص می‌شود و به پازل بعدی می‌روید.

شما می‌توانید تنهایی بازی کرده تا مهارت‌هایتان را تقویت کنید، یا در مقابل یک دوست یا یک بازیکن تصادفی قرار بگیرید. زمانی که وارد فیسبوک شدید، گزینه‌ی New Friend Game یا New Random Game را انتخاب کنید تا مقابل یک نفر بازی کنید. درخواست شما به آن بازیکن فرستاده می‌شود. زمانی که آن شخص بازی یک دقیقه‌ای خود را به پایان رساند، یک نوتیفیکیشن به اپل واچ و آیفون شما ارسال می‌شود.

شما تا پایان بازی نخواهید دانست که طرف مقابل چگونه عمل می‌کند. بعد از این که نتایج مشخص شد، می‌توانید دوباره با همان شخص بازی کرده یا فرد دیگری را برای مسابقه دادن انتخاب کنید.

همه‌ی این چیزها می‌تواند بر روی آیفون هم صورت گیرد، بنابراین نیاز نیست دوست شما هم حتماً یک اپل واچ داشته باشد. تنظیمات و ظاهر بازی دقیقاً مثل هم است.

این بازی توسط تبلیغات پشتیبانی می‌شود. اگر در اپل واچ زمان دیدن یک تبلیغ رسیده باشد، شما یک پیام دریافت می‌کنید که بر طبق آن باید به آیفون خود رفته و تبلیغ را تماشا کنید تا بتوانید بازی را ادامه دهید.

3.FirstLetter-3

خوب

سیستم بازی بسیار ساده و راحت است. این بازی به شما کمک می‌کند تا هنگامی که منتظر چیزی هستید، یک بازی سریع و سرگرم کننده را بر روی اپل واچ خود امتحان کنید.

من عاشق این هستم که در مقابل دیگران رقابت کنم. به شما بر اساس هر تعداد پاسخ صحیحی که می‌دهید امتیار داده می‌شود. من به سرعت توانستم با تعدادی بازیکن تصادفی بازی کنم و نیازی به صبر کردن‌های طولانی برای پاسخگویی آن‌ها نبود.

بد

از آن جایی که این بازی توسط تبلیغات حمایت می‌شود، باید به آیفون خود بروید تا آن‌ها را ببینید. این مسئله‌ی ناراحت کننده به راحتی با یک خرید درون برنامه‌ای قابل برطرف سازی است.

کلمات تکراری اغلب دیده می‌شود. من در حدود ۳۰ بازی خودم، تقریباً دو جین کلمه‌ی تکراری دیدم. البته فقط تعداد کمی از آن‌ها بیش از دو بار تکرار شد.

به نظر می‌رسد تعدادی گیر کوچک، مانند کار نکردن نوتیفیکیشن هم وجود دارد، که البته نیاز به برطرف سازی دارد.

ارزش

FirstLetter به صورت رایگان برای دانلود در دسترس است، اما به صورت عادی نیاز است تا برای دیدن تبلیغات به آیفون خود بازگردید. به خاطر این که مراجعه به آیفون بعد از هر چند دفعه بازی کردن اذیت کننده است، راحل حل ضروری برای حذف این تبلیغات پرداخت ۱.۹۹ دلار است. این بازی ارزش زیادی دارد چرا که می‌توانید با هر تعداد شرکت کننده و در هر زمانی که بخواهید رقابت کنید.

نتیجه

این بازی راحت و جالب است. من از این نظر که می‌توانم با دیگران رقابت کنم لذت می‌برم. حمایت تبلیغاتی یعنی نمی‌توانید به راحتی و بدون توقف از بازی لذت ببرید، مگر این که دو دلار برای آن بپردازید. از آن جایی که چند اشکال کوچک (مثل کلمات تکراری) در بازی وجود دارد، هنوز نمی‌توان گفت ارزش ۱.۹۹ دلار را دارد یا خیر. بنابراین آن را به صورت رایگان دانلود و امتحان کنید، تا چند به روز رسانی منتشر شده و ارزش پرداختن پول را داشته باشد.
می‌توانید آن را از اپ استور دانلود کنید.

اپلیکیشن‌های مشابه

LetterPad بازی دیگری است که برای اپل واچ طراحی شده است. Lifeline… هم یک بازی مبتنی بر متن است که می‌توانید آن را بر روی اپل واچ امتحان کنید.

در مورد این بازی چه نظری دارید؟ آن را با ما در بخش نظرات در میان بگذارید.